ODS zaplatí Bakalovi nejméně tisíc korun za osobu. Podívejte se za co

17. 8. 2014 21:01

Dne 5. září se odehraje mimořádný kongres ODS, na který se může přihlásit kterýkoliv člen. V tuto chvíli ODS sdružuje necelých 18 tisíc členů. Setkání zájemců se odehraje v prostorách Fóra Karlín, které patří miliardáři Zdeňku Bakalovi. A za kongres konaný právě zde Bakalovi zaplatí každý z účastníků. Informuje o tom server Novinky.cz.

ODS zaplatí Bakalovi nejméně tisíc korun za osobu. Podívejte se za co
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Bakala
reklama

Mimořádný kongres ODS je za dveřmi. Odehraje se za necelý měsíc a podle předsedy strany se jeho program stále dolaďuje. Ústředním motivem by však měly být nadcházející podzimní komunální a senátní volby. Na kongres se může přihlásit kterýkoli z členů strany. Pokud se do sálu Fóra Karlín, jehož kapacita je přibližně 3000 míst, skutečně dostane, také si to zaplatí.

„Náklady zaplatí sami členové: Účastnický poplatek bude 1000 korun, s možností navýšit jej dobrovolně. Podle mluvčí ODS Jany Havelkové si strana prostor pronajala za 200 tisíc korun,“ píše server. „Kongres je koncipován jako velmi úsporný. Nájem je standardní,“ dodal k tomu Fiala.

V tuto chvíli se prý uvnitř strany vede debata o dalším programovém směřování. Na kongresu ale prý nepřijde žádná myšlenková revoluce, dojde spíše na oprášení starších myšlenek, od kterých musela ODS ustoupit třeba v rámci koaličního vyjednávání. Patří sem i jednotná DPH na úrovni 15 procent nebo jednotná daň pro fyzické osoby.

Za zmínku stojí, že se nepočítá s účastí hostů. Stejně jako na lednový kongres, ani teď nebyli pozváni bývalí předsedové strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

22:24 Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

Na facebooku Trikolóry vyšlo stanovisko strany k situaci v Maďarsku a v Polsku. „Je ostudné, když vý…