Obama přiznal, jak je to se sankcemi proti Rusku. Kdyby se přitvrdilo, poškodí to i Západ

27.03.2014 22:27

Podle prezidenta Spojených států amerických Baracka Obamy se plánované tvrdé sankce proti Rusku kvůli krizi na Krymu dotknou i Západu. Podle Obamy je důležité si uvědomit, že je Rusko součástí globální ekonomiky.

Obama přiznal, jak je to se sankcemi proti Rusku. Kdyby se přitvrdilo, poškodí to i Západ
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

„My velmi dobře rozumíme tomu, že v případě vyhlášení ekonomických sankcí budou postiženy i naše společnosti, protože Rusko je důležitou globální ekonomikou,“ uvedl prezident Obama po svém setkání s italským premiérem Matteo Renzim. Informaci přinesla česká verze Hlasu Ruska.

Barack Obama však druhým dechem dodal, že se zatím o ekonomických sankcích, které by byly uvaleny proti celým sektorům ekonomiky – energetice, nebo obraně, nejednalo.

V souvislosti s dosud aplikovanými sankcemi často zaznívají hlasy, že jde o zcela bezzubý nástroj. To také řekl serveru ParlamentníListy.cz expert na mezinárodní vztahy a politolog Petr Robejšek.

Podle něj se současnými sankcemi Rusko potrestat nedá a všichni to vědí. „To je symbolická politika. Není to ani dost dobře představitelné při provázanosti Ruska s nejdůležitějšími západoevropskými hráči, hlavně s Německem a ostatními mocnostmi v Evropě. To by se muselo strašně moc stát, aby se tito hráči nakonec odhodlali k opravdu bolestivým sankcím. To, co jsme zažili, je spíše symbolické a týká se to osobností, které to jistě dokážou přežít a za nějakou dobu budou tyto sankce stejně odvolány,“ uvedl nedávno Robejšek pro ParlamentníListy.cz (více ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

14:26 Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

Na tiskové konferenci lidskoprávních aktivistů zaznělo něco, co zřejmě zaznít nemělo. Podle Edity St…