Obětovala se. Dáša Havlová: O co se kvůli vám připravila

13.07.2021 9:12 | Ze sítí

Při návštěvě Paříže se bývalá první dáma Dagmar Havlová podívala i na výstavu o českém spisovateli Milanu Kunderovi. Je prý moc hezká. S Kunderou a jeho ženou se znala osobně, ale funkce první dámy jí v setkávání bránila. „Udržovala jsem s nimi čilý písemný kontakt, než mě služba první dámy pohltila natolik, že na nic, co bych dělala ráda, už nezbýval čas. Zodpovědnost za druhé upozadila mé zájmy a radosti. Tohoto lituji,“ svěřila se na Instagramu. Již dříve funkci první dámy označila za službu občanům.

Obětovala se. Dáša Havlová: O co se kvůli vám připravila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dagmar Havlová

Vdova po prvním českém prezidentovi navštívila nedávno Paříž a v ní české centrum, kde se nachází výstava o Milanu Kunderovi. Podle Dagmar Havlové je výstava velice dobře zpracovaná a vřele ji doporučila všem, kteří v Paříži jsou nebo budou.

A zavzpomínala i na Milana Kunderu osobně. „S Milanem a Věrou Kunderovými jsme se setkali několikrát v Paříži a udržovala jsem s nimi čilý písemný kontakt, než mě služba první dámy pohltila natolik, že na nic, co bych dělala ráda, už nezbýval čas,“ svěřila se herečka. „Zodpovědnost za druhé upozadila mé zájmy a radosti. Tohoto lituji,“ dodala.

Anketa

Vadí vám, že od 1. září by si neočkovaní měli pravidelné testy na covid-19 platit sami?

54%
42%
hlasovalo: 10081 lidí
O co ji funkce první dámy připravila, bylo jedním z témat předchozího rozhovoru pro iDnes. Když přišla otázka na to, co si musela ve funkci první dámy odpustit, například svůj pověstný temperament, tak Havlová přiznala, že svou „bezprostřednost“ se snažila brzdit. „Ale třeba v zahraničí zrovna toto byla vlastnost, za niž si mě vážili a kterou adorovali, stejně jako za vkus v oblékání, za který jsem v Čechách byla kritizována,“ uvedla bývalá první dáma. Svůj temperament ovšem projevila například v Poslanecké sněmovně, když vypískala poslance Sládkových republikánů Jana Vika.

V tomto rozhovoru také řekla, že na funkci první dámy nevzpomíná s láskou, prý to bylo těžké období. „Brala jsem to jako službu občanům. Zpočátku jsem sama vyřizovala hory proseb, žádostí i stížností, které dnes řeší ombudsman, byla jsem oporou svému muži a stála po jeho boku na společenských setkáních i při státních ceremoniích,“ sdělila redaktorce iDnesu. Bylo pro ni prý těžké se vzdát všeho ostatního a být neustále ve střehu. Doplnila, že „to není funkce, je to dobrovolnická činnost, služba lidu“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …