Objednávání stíhání a vězení? Babiš ví, o čem mluví, v Agrofertu to byl oblíbený nástroj na partnery, tweetoval při projevu Kalousek

19.01.2018 12:03

Předseda vlády Andrej Babiš v pátek dopoledne ve Sněmovně prohlásil, že v České republice je dnes možné objednat si trestní stíhání a následně možná i dostat člověka do vězení. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek doplnil, že Babiš asi dobře ví, o čem mluví. Ekonomičtí konkurenti Agrofertu, lépe řečeno Babiše, by prý možná mohli vyprávět.

Objednávání stíhání a vězení? Babiš ví, o čem mluví, v Agrofertu to byl oblíbený nástroj na partnery, tweetoval při projevu Kalousek
Foto: Reprofoto ČT
Popisek: Miroslav Kalousek a Andrej Babiš v předvolební debatě ČT

Premiér Andrej Babiš se ve Sněmovně vyjádřil ke svému trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Nešetřil vůbec nikoho. Ránu od něj dostala politická opozice, europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) i Bakalova média, jak on sám často nazývá vydavatelství Economia.

Předseda vlády konstatoval, že je v této zemi možné někoho trestně stíhat na objednávku. Tato slova upoutala pozornost moderátora Českého rozhlasu Michaela Rozsypala.  

„Žijeme v zemi, kde si můžete objednat stíhání a pravděpodobně dostat někoho do vězení, říká teď na půdě Sněmovny předseda vlády ČR,“ napsal Rozsypal.

Premiérova výtka směřovala např. k policistům a ke státním zástupcům, kteří jsou podle zákona pány trestního řízení.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalouse naznačil, že Andrej Babiš dobře ví, o čem mluví. Mnozí jeho obchodní partneři by možná mohli vyprávět...

„Řada bývalých obchodních partnerů A. Babiše by Vám možná potvrdila, že AB dobře ví, o čem mluví. Při „budování Agrofertu“ to byl oblíbený nástroj. Teď jsou možnosti rozšířeny o daňové kontroly a zajišťovací příkazy,“ napsal předseda poslaneckého klubu TOP 09 taktéž na sociální síti Twitter.

Fotka uživatele Ondřej Jakob.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …