Obyvatelé některých částí Prahy budou mít kromě voleb i referenda. Podívejte se o čem

09.10.2014 17:58 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Obyvatelé Prahy 3, 8, 10 a Klánovic budou v pátek a v sobotu hlasovat v místních referendech. Lidé ze Žižkova a okolí se budou vyjadřovat k budoucímu využití parku Parukářka, v Praze 8 chtějí hlasováním dosáhnout zákazu heren. Obyvatelé Klánovic budou hlasovat o připojení nových domů v katastru sousední obce k jejich silniční síti. V Praze 10 už lidé v referendu hlasovali dvakrát, plebiscity ale nejsou kvůli malému zájmu platné. Potřetí se budou vyjadřovat k parkovacím domům, opravám silnic, kamerovému systému či privatizaci bytů.

Obyvatelé některých částí Prahy budou mít kromě voleb i referenda. Podívejte se o čem
Foto: Archiv
Popisek: Volební místnost

Referendum v Praze 3 má upřesnit budoucí využití lokality Parukářka a stanovit hranice, v nichž nebude přípustná developerská zástavba. „Parukářka, přírodní park v centru Prahy 3, by měl být zachován i pro budoucí generace tak, aby jej bylo téměř nemožné změnit na pozemky pro komerční využití," řekla starostka Vladislava Hujová (TOP 09). Veřejné hlasování má podle ní rozptýlit diskuse a obavy občanů ze zástavby této lokality.

Z iniciativy občanů vyšel požadavek na místní referendum o hazardu v Praze 8. O stejném tématu se hlasovalo už v dubnu, kdy ale přišlo k urnám jen 14 procent lidí. Přípravný výbor pak prosadil nové referendum v termínu komunálních voleb, pro jehož vyhlášení sesbíral přes 10 000 podpisů.

Místní referendum vyhlásily také Klánovice, kterým vadí, že stovka nových domů, které vzniknou těsně u hranice obou katastrů na území Horních Počernic, by měla být připojena k jejich silnicím. Ty jsou ale ve špatném stavu a větší nápor neunesou, jejich oprava by stála 70 milionů korun, tvrdí něstská část.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

13:50 Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

Nedělní Partii na CNN Prima News čeká letní přestávka. Ale ještě před ní proti sobě ve studiu stanul…