Očkování malých dětí? Vláda podle Trikolory Svobodných Soukromníků hazarduje se zdravím

22.09.2021 16:36

Česká republika předobjednala vakcíny od firmy Pfizer/BioNTech pro celkem 700 tisíc dětí ve věku od pěti do jedenácti let. Očkovat by se jí ale mělo začít až po schválení Evropskou agenturou pro lékové přípravky, ta ji doposud neschválila. Pro hnutí Trikolora Svobodní Soukromníci je tento postup naprosto nepřijatelný.

Očkování malých dětí? Vláda podle Trikolory Svobodných Soukromníků hazarduje se zdravím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková, předsedkyné Trikolory

„Nápad nutit malé děti k očkování zásadně odmítáme a považujeme jej za hazard s jejich zdravím. Výrobce vakcín konstatuje jejich bezpečnost na základě studie, zahrnující velmi malý vzorek dětí, naprosto nedostatečný ke globálnímu posouzení. Rozhodnutí je překotné, nikdo nedokáže posoudit skutečnou bezpečnost vakcín. Děti přece nemusí pocítit případné nežádoucí účinky bezprostředně, ale v průběhu delšího časového horizontu,“ nechápe lídryně formace Trikolora Svobodní Soukromníci a poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková.
 
 
„Navíc již dnes existují nezávislé studie, jasně prokazující, že rizika, vyplývající z vakcinace dětí jsou srovnatelná nebo dokonce vyšší než rizika, vyplývající ze samotného onemocnění covid-19,“ dodává. Považuje to tak za naprosto nelogické v situaci, kdy je pro děti nemoc maximálně stejně nebezpečná jako preventivní očkování.
 

Anketa

Co chcete od příští vlády nejvíc?

hlasovalo: 27532 lidí
„Ještě v červnu letošního roku ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tvrdil, že pro nejmenší děti vakcína určitě nebude, a na pořadu dne že není ani očkování děti ve věku do dvanácti let. Teď tu máme náhlý obrat. K předobjednání vakcín navíc došlo patrně jen na základě prohlášení výrobců o bezpečnosti očkovací látky, a to bez dostatečné odborné diskuze. Nemůžeme zde opomenout fakt, že se v tomto očkovacím byznyse točí velké peníze. Dalo se tedy očekávat, že právě výrobci vakcín budou usilovat o to, aby se očkování dostalo v co největší možné míře také k dětem a deklarovat bezpečnost tohoto postupu,“ doplnil garant pro oblast zdravotnictví, MUDr. Marek Zeman.
 
„Formace Trikolora Svobodní Soukromníci dále zdůrazňuje velmi podstatnou, ekonomickou rovinu podobných vládních výmyslů. Celou záležitost označuje za tunel veřejných prostředků,“ zní z hnutí. 
 
Vláda podle advokáta Zdeňka Koudelky neuvěřitelně mrhá státními penězi, tedy penězi nás všech.
 
„Dělá si své kšefty s komerčními firmami, aniž by věděli, že o vakcíny či testy vůbec bude zájem. Již dříve stát objednal 23 milionů vakcín. Pro 10 milionů obyvatel?! Teď přibude dalších 700 tisíc. A podobnou kapitolou jsou testy pro děti. Jen za ně vláda na jaře vyhodila téměř 6 miliard korun, přičemž záchyt pozitivních nakažených byl 0,4 promile. To je v přepočtu 600 tisíc korun za dohledání jediného dítěte s virem. A co víc - na podzim se situace opakovala. Na léčbu skutečně nemocných dětí se přitom musí vyhlašovat veřejné sbírky. Ten, kdo takové zbytečné množství vakcín a testů objednal, je u mne sprostý zloděj, který by měl být potrestán,“ dodává Koudelka s tím, že všechno stát z daní nás všech zaplatí dvakrát. 
 
„Jednou při nákupu, podruhé pak při samotné likvidaci vakcín, jejichž další a další objednávky jsou tak naprosto zbytečné,“ uzavřel.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec s dramatickým výrazem: Podle informací Otázek Zeman s ošetřovatelkou trénoval podpis

13:47 Moravec s dramatickým výrazem: Podle informací Otázek Zeman s ošetřovatelkou trénoval podpis

V první hodině Otázek Václava Moravce se sešli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a dnes již býval…