Od Klause zahřmělo: Čaputová, Notre-Dame, Srí Lanka. Styďte se, novináři?

24.04.2019 10:15

Kancléř exprezidenta Václava Klause Jiří Weigl se zaměřil na poslední dvoje prezidentské volby – na Ukrajině a na Slovensku. A rozhovořil se přitom o dvojím metru. Nebyl to však jediný příklad. Přidal ještě další dva podle něj přešlapy nejen českých novinářů. Komentář přinesly stránky Institutu Václava Klause.

Od Klause zahřmělo: Čaputová, Notre-Dame, Srí Lanka. Styďte se, novináři?
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus

„Ve víkendových prezidentských volbách na Ukrajině porazil člověk bez jakékoliv politické zkušenosti, herec Volodymyr Zelenskyj, reprezentanta zkorumpovaného vládnoucího prozápadního establishmentu a dosavadního prezidenta Petra Porošenka. V komentářích našich médií i politologů se vyjadřuje skepse nad volbou Ukrajinců, nejistota, co může volba náhodného člověka zemi přinést, pochybnosti o jeho zázemí i budoucích krocích. Zmiňují se konspirační teorie o napojení na Rusko, někteří neváhají hovořit o židovském původu Zelenského. Tituly jako ‚Holobrádek‘ se nepovažují za nic urážlivého a dehonestujícího vůči pro nás i Evropu velmi důležité zemi,“ konstatuje úvodem Weigl. A dodává, že co platí pro Ukrajinu, neplatí pro Slovensko.

Anketa

Pocítili jste při nákupech v posledních měsících zdražení zemědělských a potravinářských produktů?

98%
2%
hlasovalo: 11345 lidí

„Před měsícem jeho voliči rovněž hlasovali pro do té doby neznámou kandidátku bez politických zkušenosti. Otázky a rizika jsou stejné jako na Ukrajině. Oficiální reakce našeho mainstreamu však byla zcela opačná. Kdo si ve všeobecném jásotu dovolil zapochybovat a zmínit rizika náhodné volby neznámé osoby bez zkušeností do čela státu, byl ukřičen a urážen,“ tvrdil Weigl.

Následně se rozepsal i o dalších případech dvojího metru. Například si všímá požáru pařížské katedrály Notre-Dame a informací o významu svatostánku pro francouzskou státnost a identitu. „Tvrdí, že je pochopitelné, že i přísně konfesijně neutrální francouzský stát se musí ujmout obnovy, protože se neštěstí netýká pouze církve či katolíků, ale všech obyvatel Francie. Těm totiž katedrála jako státní symbol svého druhu patří. Asi to tak bude, má to logiku a je to tak správné. Škoda, že to všem našim žurnalistům dnes chápajícím francouzskou situaci nebylo všechno stejně jasné v případě sporu mezi státem a církví o svatovítskou katedrálu před lety u nás,“ vzpomněl Weigl.

Závěrem se pak vyjádřil i k teroristickému útoku na Srí Lance. „Na Srí Lance došlo o Velikonocích k obludnému teroristickému útoku na západní svět reprezentovaný místními křesťany na bohoslužbách v kostelích a hosty v drahých hotelech. Počet obětí zatím přesáhl 300. Je to jeden z největších teroristických útoků za poslední léta a je připisován islamistickým extremistům. V případě útoků v západní Evropě je náš mediální prostor zaplaven informacemi, zpravodajské televize přerušují vysílání a nasazují speciály. Politici se předhánějí v demonstrování solidarity, celebrity si nenechají ujít příležitost se vyjádřit. Tentokrát ne – ta zjevná odtažitost a malý zájem bijí do očí,“ uzavřel Weigl a požádal Českou filharmonii, aby výtěžek benefičního koncertu poslala spíše na obnovu zničených křesťanských kostelů na Srí Lance než na rekonstrukci dle jeho slov v penězích francouzské smetánky se topící katedrály Notre Dame.

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …