Od VV už se vydírat nenecháme, excesů máme dost, prohlásila Němcová

04.04.2012 17:43

Místopředsedkyně ODS a předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu odmítla možnost, že by ODS a TOP 09 přistoupily na vydírání ze strany Věcí veřejných. Přesto ale řekla, že je její strana ochotna jednat a doufá, že se s VV dohodnou.

Od VV už se vydírat nenecháme, excesů máme dost, prohlásila Němcová
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Předsedkyně sněmovny a první místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová

„Nechci vědět, co je v jejich duších, a vůbec nevím, co je v jejich mozcích,“ uvedla na úvod Němcová.  Ministři Věcí veřejných se rozhodli své demise nepodat a uvedli, že to bylo na přání premiéra Petra Nečase. To však místopředsedkyně ODS odmítá. „Ani jedním slovem nezmínil a nepotvrdil tuto informaci,“ prohlásila.

Němcová si připadá jako v sektě

VV chtějí své ministry přinutit demise podat a jde podle nich pouze o způsob, jakým to udělají. Například Karolína Peake totiž odmítla, že by měl její demisi dostat předseda strany Radek John, je to podle ní neústavní postup. „Připadám si opravdu jako v nějaké sektě. Ti ministři na sebe převzali nějakou zodpovědnost a s tou souvisí také jejich občanská povědomost o tom, jak se mají v které situaci zachovat,“ řekla k tomu Němcová.

Němcová potvrdila, že v případě, že padne vláda, budou předčasné volby co nejdříve. „Už jsme vypracovali přesný harmonogram, co se v který týden bude dít, abychom volby stihli,“ uvedla. V jednáních se pokračovat bude, ne ale za každou cenu. „Na žádné vydírání a na ultimativní požadavky nepřistoupíme,“ řekla místopředsedkyně Sněmovny.

Hlavní požadavek Němcové je, aby vláda hladce fungovala. „Ani já ani mí kolegové už nejsme ochotni absolvovat další excesy tohoto typu,“ tvrdí. Připustila také, že ODS své kroky koordinuje s TOP 09 a i oni jsou ochotni dále jednat. Ovšem bez ultimát. „My na další série podmínek už nejsme zvědaví,“ říká. Němcová také připustila, že může dojít k obměnám kabinetu, ne ale podle toho, co si nadiktují VV.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…