Od agenta Bureše jsem ani nic jiného nečekal, reaguje Kalousek na Babišovu žalobu

18.09.2013 20:17

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš nemusel dlouho čekat na reakci místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, kterého se rozhodl žalovat za pomluvu. Ten mu vzkázal, že od „agenta Bureše“ ani nic jiného nečekal.

Od agenta Bureše jsem ani nic jiného nečekal, reaguje Kalousek na Babišovu žalobu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

„Co jiného lze čekat od agenta Bureše? Není jako politici - maká,” okomentoval Kalousek Babišova slova o žalobě pro server Novinky.cz. Narážel tak na jméno, které údajně Babiš jako někdejší agent Státní bezpečnosti používal.

Babiše pobouřila tvrzení Kalouska a dalšího místopředsedy TOP 09 Marka Ženíška, kteří svůj odmítavý postoj vůči případné spolupráci TOP 09 a ANO odůvodnili údajnou Babišovou minulostí, která má být spjata s činností StB.

Kalousek pro Novinky.cz uvedl, že zatímco předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v exilu pomáhal v boji proti komunismu, „předseda ANO Andrej Babiš práskal komunistické státní bezpečnosti a pomáhal jí tak mimo jiné i v boji s týmž demokratickým disentem“. Ženíšek dokonce Babiše nazval jako „komunistického udavače“.

Babiš se však těmto nařčením brání a jakoukoliv spolupráci s StB důrazně odmítá. „Proti lžím pana Kalouska a pana Ženíška, kteří hájí barvy TOP 09, se budu bránit trestním oznámením pro pomluvu,“ nechal se slyšet.

„V minulém režimu mě StB vyšetřovala, rozhodně jsem s ní ale nespolupracoval, žádnou spolupráci jsem nepodepsal a na nikoho jsem nikdy nepráskal. StB si na mě vedla svazek, o kterém jsem nevěděl, a agenta ze mne udělala ona bez mého souhlasu. Kvůli tomu se také soudím se slovenským Ústavem paměti národa a máme dost důkazů, abychom vyvrátili, že jsem jakoukoli spolupráci podepsal," dodal šéf ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…