Od pondělí smějí otevřít prodejny se zbraněmi a střelivem

22.11.2020 6:30 | Zprávy
autor: čtk

Od pondělí smějí otevřít prodejny se zbraněmi a střelivem. Vláda je na svém pátečním zasedání zařadila mezi výjimky v rámci koronavirového krizového opatření, které jinak obecně zakazuje maloobchodní prodej.

Od pondělí smějí otevřít prodejny se zbraněmi a střelivem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbraň, ilustrační foto

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) vysvětlil, že k výjimce kabinet ANO a ČSSD přistoupil kvůli nutnosti regulovat počty divokých prasat.

Nové opatření o omezení maloobchodního prodeje začne účinkovat v pondělí, konec jeho platnosti je zatím spolu s nouzovým stavem nastaven na 12. prosince. „Byla udělena jedna zvláštní výjimka, kterou bych chtěl osvětlit. Protože víte určitě z údajů ministerstva zemědělství, že i v ČR hrozí rozšíření moru prasat a myslivci potřebují na regulování těchto chovů střelivo, takže byla z tohoto a jenom z tohoto důvodu udělena i výjimka pro prodejny se střelivem,“ řekl Blatný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dá se nyní nějak zjistit, kdo z politiků využívá obecní bydlení?

Myslíte, že těch politiků jako Mrázová bude víc? A máte pro váš návrh, aby to, kdo z politiků využívá obecní byt bylo veřejné podporu u jiných stran? A nebylo by ještě lepší, kdyby se zásadně změnila kritéria pro přidělování takových bytů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Může jet jako fotograf.“ Koníček se prezidentovi v Partii vymstil

14:35 „Může jet jako fotograf.“ Koníček se prezidentovi v Partii vymstil

Hosty druhé hodiny nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli Patrik Nacher (ANO), Miro…