Odborář Středula káral firmy. Prý kolikrát zaměstnancům ani nedovolí nainstalovat eRoušku

01.11.2020 16:51

Odborový předák Josef Středula pokáral podnikatele. Některé podniky prý přikazují svým zaměstnancům, aby se neúčastnili trasování hygienou a nepoužívali aplikaci eRouška. Uvedl to v neděli v pořadu Partie na CNN Prima News. O jaké jde firmy, ale neřekl.

Odborář Středula káral firmy. Prý kolikrát zaměstnancům ani nedovolí nainstalovat eRoušku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula
reklama

Anketa

Myslíte či víte, že jste prodělali covid-19?

50%
hlasovalo: 8839 lidí

Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Prouza Středulu pak vyzval, aby uvedl jednotlivé společnosti, u kterých odbory tyto problémy zjistily. Ten tak neučinil, ale zkritizoval vládu za to, že neřešila informace o tom, že nemoc se nejčastěji přenese v zaměstnání.

Podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky jich do 17. října bylo tolik jako za celé září, asi 27 000. V září se přitom v práci podle dat získaných hygieniky pravděpodobně nakazilo téměř 60 procent všech pozitivně diagnostikovaných. Šéf odborářů dodal, že odbory na možnost přenosu třeba v hromadných šatnách a v hygienických zařízeních jako sprchy v práci už dříve upozorňovaly.

Podle ČMKOS promarnila vláda možnost plošné karantény. Kdyby ji prý vyhlásila v tomto týdnu, kdy byla volná středa, mohla mít pětidenní karanténu za cenu dvou pracovních dní. Prouzovi pak vadilo nepřijetí tvrdších opatření už po prázdninách.

Nouzový stav, omezení pohybu lidí či otevírací doby obchodů v Česku kvůli epidemii potrvají zatím do 20. listopadu. Premiér Babiš v pátek sdělil, že vláda využila souhlas Sněmovny a na mimořádném zasedání prodloužila stav nouze, který měl původně skončit 3. listopadu. Ministr Hamáček v Otázkách Václava Moravce prohlásil, že si myslí, že nouzový stav bude ještě dále prodloužen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…