Odborník varuje před Nantlem. Nedávejte ho na ministra, spílá

18.04.2012 16:10

Pozor na Jířího Nantla, potažmo i Karolínu Peake. Tak burcuje šéfredaktor internetového portálu Česká škola Jan Wagner. Podle něj je dosavadní náměstek pro legislativu na resortu školství Nantl věrným souputníkem exministra školství Josefa Dobeše. Je to podle něj člověk nevypočitatelný a tak je třeba důrazně odmítnout jakékoli úvahy o jeho instalaci do ministerské funkce.

Odborník varuje před Nantlem. Nedávejte ho na ministra, spílá
Foto: Richard Beneš
Popisek: Škola v Lišťanech
reklama

Internetový portál Česká škola je zaměřen na základní a střední školství a jejími čtenáři jsou především učitelé, školský management a veřejnost, která se o dění v této oblasti aktivně zajímá. Jeho šéfredaktorem je pak Jan Wagner, veřejnosti poměrně neznámý. Nyní si jej ale do vysílání jako hosta pozvala Česká televize.

Wagner se pak ve vysílání ČT24 rozpovídal o tom, jak je nutné náměstka Jiřího Nantla nepustit k veslu řízení resortu školství.

„Jediným řešením pro zastavení destrukce českého školství je očištění vedení ministerstva školství a jeho přímo řízených organizací od metod, záměrů a osob jakkoli spojených s hyperaktivním psychopatem Josefem Dobešem a stranou Věci Veřejné. Jiří Nantl, dosavadní náměstek pro legislativu, patří k aktivním Dobešovým mužům a je třeba důrazně odmítnout jakékoli úvahy o jeho instalaci do ministerské funkce,“ uvedl pak Wagner na webu Česká škola. Podobné úvahy pak Wagner vypustil i v průběhu rozhovoru pro televizi.

Dobeš a jeho lidé - ať už jde o 1. náměstka Ladislava Němce, náměstka Jiřího Nantla, či šéfa kabinetu Martina Krejzu - musí být podle něj okamžitě od řízení rezortu „odstřiženi“. Stále totiž prý zajišťují procesy destruující celý rezort. Jako příklad pak Wagner uvedl pokračující práce na revizi Rámcového vzdělávacího programu pro základní školy, kdy byly toto pondělí, tedy 16. dubna,  zveřejněny pozvánky na veřejné oborové semináře pořádané od 23. do 26. dubna. „Tento postup snad nepotřebuje komentáře,“ zmínil k tomu Wagner.

Pozor na tunelování operačních programů
 

Podle něj by navíc jmenováním Nantla došlo k dalšímu tunelování v řadě Individuálních projektů národních operačních programů s ohledem na to, že dodnes není vyjasněn osud skutečného financování z Bruselu.

„Musíme se smířit s tím, že z více než třiceti Dobešem připravených Individuálních projektů národních jich většina skončí v koši a zbývající miliardy školství nevyčerpá. Je ale třeba zabránit pohrobkům Věcí Veřejných aby na těchto projektech nadále jakkoli parazitovali,“ zdůraznil Wagner.

Podle něj se ale bude snažit Nantla do postu na ministerstvu ukotvit i sama vicepremiérka Karolína Peake. Právě ona se totiž chce prý dostat se svou novou politickou platformou ke kontrole desítek miliard z ESF a ke zdrojům pro vlastní financování.

„Premiér by ale, pokud mu skutečně jde o osud vzdělávání v této zemi, na tento průhledný handl přistoupit neměl,“ připomněl k tomu Wagner.

Kromě toho pak na webu České školy hodil jedovatou slinu i na matku Peake, jíž je novinářka Radka Kvačková. Právě ona prý s Nantlem 10. dubna zveřejnila poněkud servilní rozhovor v Lidových novinách. „Web Česká pozice pak upozornil na aktivity manžela Karoliny Peake v článku Martina Rychlíka Karolína a Charles Peakovi rozjeli vzdělávací firmu. Obavy jsou tedy na místě, školství nájezd dalších loupeživých hord nepřežije,“ dodal Wagner na webu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: olb
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tragický požár panelového domu v Bohumíně: Jedenáct lidí zemřelo. Hořící lidé vyskakovali z oken vstříc smrti

20:26 Tragický požár panelového domu v Bohumíně: Jedenáct lidí zemřelo. Hořící lidé vyskakovali z oken vstříc smrti

Při dnešním požáru v panelovém domě v Bohumíně došlo k úmrtí jedenácti osob. Šest lidí zemřelo v byt…