Odveta Maláčové: Recesisté dělali inspekci na ministerstvu. Nachytali i Stropnického

29.07.2021 17:59 | Ze sítí

Iniciativa Chcípl pes uspořádala recesistickou akci před Ministerstvem práce a sociálních věcí, na které zpovídali státní úředníky, zda jsou s prací spokojeni. Akce je odpovědí na inspekční cesty ministryně Jany Maláčové (ČSSD) po soukromých firmách, které jsou podle mnohých kritiků jen předvolební kampaní. „Když stát může do soukromé sféry, tak my můžeme do státní,“ tvrdí předseda politického hnutí Otevřeme Česko-Chcípl PES Jiří Janeček.

Odveta Maláčové: Recesisté dělali inspekci na ministerstvu. Nachytali i Stropnického
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová

Lidé z iniciativy Chcípl pes před budovou ministerstva zapisovali všechny příchozí zaměstnance a zároveň jim rozdávali dotazník spokojenosti s prací na ministerstvu. „Jsme tu od sedmi od rána a celkem přišlo do práce 140 zaměstnanců,“ řekl dopoledne serveru iDNES.cz Janeček.

Na papíře měl zaneseno, kolik zaměstnanců do práce ten den přišlo a také v kolik hodin dorazili. „Přesně víme, v kolik do úřadu přišli, a každého jsme se zeptali, zda na MPSV pracuje. Ale většinou jsme to poznali tak, že zaměstnanci si před vstupem nasazovali roušky,“ dodal Janeček.

Příchozím zaměstnancům byl rozdáván dotazník, ve kterém byly obsaženy otázky, zda jsou lidé spokojeni s kolektivem nebo s platem, zda se necítí vyhořele, prošli školení proti korupčnímu jednání nebo zda se stali terčem sexuálního harašení.

„Vrátilo se nám kolem deseti dotazníků, další očekáváme odpoledne, až lidi půjdou z práce,“ prohlásil Janeček s tím, že odpovědi byly vcelku kladné a neobjevily se žádné stížnosti na nadřízené. „Spousta z nich nám napsala, že by si zasloužila vyšší plat, mezi odpověďmi máme také to, že pracují jako stachanovci, ale většina píše, že nejsou přetěžováni a jsou spokojeni s kolektivem,“ popsal Janeček. 

Výsledky dotazníků chtějí lidé z iniciativy předat ministryni Maláčové, která je mimo Prahu. „Byl tu za námi její ředitel odboru a máme to předjednané,“ pochlubil se Janeček.

„Zrovna jsem nebyla na pracovišti, protože jsem byla na kontrole ve fabrice v Plzni, ale kolegové mi říkali, že se snažili být vstřícní, přátelští a že si organizátory vyslechli. A pokud se pánové z iniciativy se mnou budou chtít setkat, tak velmi rádi najdeme termín,“ potvrdila Maláčová.

Celá akce je odpovědí na cesty ministryně Maláčové a jejího poradce Matěje Stropnického do soukromých firem, kde bez svolení majitelů Maláčová a spol. zjišťuje, zda mají zaměstnanci vhodné podmínky pro práci.

Podle Janečka je proto třeba zeptat se na spokojenost také podřízených Maláčové. „Místním šetřením a kontrolou chceme ověřit, zda na ministerstvu nedochází k porušování zákona o státní službě, přetěžování zaměstnanců nebo ještě k horším jevům, které paní Maláčová hledá v privátní sféře. Když stát může do soukromé sféry, tak my můžeme do státní,“ dodal Janeček.

Organizátoři akce mimo jiné zachytili před ministerstvem i Matěje Stropnického, který do budovy přicházel ve 13.40. A položili si otázku, zda je na ministerstvu zaměstnán, a pokud ano, je prý pozoruhodné, v kolik hodin chodí do práce a bylo by prý velmi zajímavé zjistit, kolik za ní bere.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…