Odvolání Lessyho bylo hrubou chybou, prohlásil Zeman

02.09.2012 6:58 | Zprávy
autor: nem, čtk

Odvolání šéfa policie Petra Lessyho bylo hrubou politickou chybou a vede k domněnkám, že se někdo snaží bránit vyšetřování velkých kauz. Deníku Právo to řekl bývalý premiér a současný kandidát na prezidenta Miloš Zeman. U církevních restitucí Zeman preferuje referendum, vzhledem k tomu, že peníze církvím by měl stát vyplácet z daní.

Odvolání Lessyho bylo hrubou chybou, prohlásil Zeman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman

"Je to hrubá politická chyba. Vypadá to podezřele, když se konečně začaly rozkrývat velké kauzy. Personální změny ve vedení policie mohou vést k domněnkám, že chce někdo tyto kauzy zamést pod koberec," řekl Zeman v Českých Budějovicích, kde pokračovala i jeho prezidentská kampaň. Celkem už na svou podporu prý získal 80.000 podpisů.

K otázce církevních restitucí Zeman jen stručně zopakoval svůj postoj. "Jedná se o 134 miliard (Kč), které by stát vyplácel z daní. Jsem tedy přesvědčen, že o navrácení církevního majetku by měli rozhodnout občané v referendu," řekl podle Práva Zeman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vážená paní exministryně

nedávno jste prohlásila, že USA jsou náš největší spojenec. Zvláštní vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa pro Bělorusko John Coale právě Evropany vulgárně označil za „bandu sr*čů“. Co tomu říkáte, když o Vás takto mluví Váš největší spojenec? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Doména ještě před koncem v ČT? Analytik rozkrývá spěch Moravce

10:31 Doména ještě před koncem v ČT? Analytik rozkrývá spěch Moravce

TÝDEN V MÉDIÍCH Piráti podle mediálního analytika Petra Žantovského definitivně odhodili někdejší od…