Okamura: Je potřeba zahodit osobní ambice a politikaření. To je jediná šance, jak uspět nad probruselskými stranami

14.02.2021 17:06

Letošní volby do Poslanecké sněmovny budou podle předsedy hnutí SPD klíčové. Ten ve svém příspěvku na Facebooku vyzval ostatní vlastenecké či euroskeptické strany, aby netříštily síly a podpořily největší vlasteneckou stranu, kterou je SPD. „Tak máme jedinou šanci uspět nad probruselskými stranami,“ dodal Okamura.

Okamura: Je potřeba zahodit osobní ambice a politikaření. To je jediná šance, jak uspět nad probruselskými stranami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Podle něj je jakýkoliv hlas pro strany, které mají volební preference pod pět procent, propadlý a následně po přepočítání posílí koalice Pirátů či ODS s KDU-ČSL a TOP 09. „A to určitě nechceme. Je potřeba zahodit osobní ambice a politikaření. V letošních volbách do Sněmovny v říjnu půjde totiž doslova o zachování svobody a existence naší republiky,“ říká Okamura a jako případ uvedl Jaroslava Foldynu. Ten prý ukázal správnou cestu všem vlastencům poté, co se stal členem SPD a posílil řady na 19 poslanců. „Vlastenci táhnou za jeden provaz! Pojďte i vy s námi!“ vyzývá předseda SPD.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR


„Hnutí SPD je jedinou vlasteneckou stranou v České republice, která prosazuje politický program také na evropské úrovni spolu s nejsilnějšími evropskými vlasteneckými stranami a tvoříme s nimi i společnou frakci v Evropském parlamentu. Spolu s Národním shromážděním (Rassemblement National) Marine Le Penové a SPD jsou členy naší vlastenecké frakce Identita a demokracie (ID), například italská Lega mého přítele Mattea Salviniho nebo nizozemská Strana pro svobodu mého kamaráda Geerta Wilderse. Podpořte prosím SPD ve volbách, ať netříštíme hlasy a ať je hlas vlastenců v České republice i v Evropě co nejsilnější!“ přeje si Okamura.

SPD aktuálně spolu s evropskou frakcí organizuje společnou celoevropskou petici proti tzv. Migračnímu paktu EU, který Evropská komise představila 24. září 2020. „Tento pakt připravuje půdu pro masovou migraci do Evropy z Afriky a z islámských zemí. Evropská komise v něm hlásá, že každý člověk má „právo na migraci“ a že je potřeba usnadnit masovou migraci a zlepšení podmínek umožňujíc masové přesídlování obyvatel, zejména z rozvojového světa, na evropský kontinent. Více na https://www.saveurope.cz/ , kde je možné naši petici také elektronicky podepsat,“ dodává Okamura.

Podle zmíněného migračního paktu podle Okamury hrozí, že v příštích letech by se v členských státech EU mohly usadit desítky milionů migrantů ze zemí ležících mimo Evropu. „Podle evropského statistického úřadu (Eurostat) přijde do roku 2060 do Evropy 55 milionů migrantů, přičemž většina z nich by pocházela z rozvojových zemí. Víme, že jde hlavně o africké a muslimské země. To by mohlo rozvrátit Evropu i naši zemi. Pakt je de facto novým plánem Evropské unie na přerozdělování imigrantů. V krizových situacích má dojít i k tomu, že Brusel členským zemím přijetí části migrantů nařídí. Nařizované přijímání imigrantů je pro nás naprosto nepřijatelné,“ uzavřel Okamura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…