Okamura: Minimální důchod by měl být 14 tisíc korun

31.12.2020 20:46

Hnutí SPD podporuje zvyšování důchodů i pomoc rodinám s dětmi a pomoc pracujícím i českým firmám. „Programem hnutí SPD je nezvyšovat českým občanům a českým firmám daně a snažit se, aby lidem zůstávaly peníze, a stát jim je zbytečně nebral, pokud si je vydělají. Zároveň také dlouhodobě chceme garantovat důstojný důchod pro lidi, kteří celý život pracovali a nyní mají nárok na důstojný život ve vyšším věku. Zároveň, a to podtrhuji, nechceme žádné další zvýšení věku odchodu do penze,“ vzkázal na facebooku předseda SPD Tomio Okamura.

Okamura: Minimální důchod by měl být 14 tisíc korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

„Naši odpůrci říkají: Je to populismus a nejde to. Jde, a řeknu, kde vzít peníze,“ pokrařuje Okamura. 
 
„Především chceme vzít peníze nadnárodním korporacím, které z této země ročně odvádějí ven do zahraničí 300 miliard korun a nedaní u nás dividendy. Zatímco česká firma, když si vyplatí dividendy v České republice, tak je musí danit. Zvyšme těmto nadnárodním korporacím daň a zároveň snižme zdanění platů. 
 
Přestaňme podporovat ze státního rozpočtu a financovat politické neziskové organizace pana Sorose, přestaňme zajišťovat životní úroveň nepřizpůsobivých lidí odmítajících práci štědrými dávkami, nekupujme zbytečně zahraniční zbraně, nedávejme dotace solárním baronům, dejme stop stav na růst nákladů na státní byrokracii a zrušme inkluzi ve školství,“ navrhuje Okamura s tím, že tím by se začaly tvořit stamiliardové zdroje k realizaci programu SPD.
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec
 
SPD chce pevně vázat růst starobních a invalidních důchodů na růst průměrné mzdy a garantovat ten nejnižší důchod ve výši minimální mzdy, což je dnes cca 14 tisíc korun čistého a až od této částky zásluhově. „Samozřejmě za podmínky odpracovaných let, takže se to nebude týkat žádných nepřizpůsobivých. Jen lidí, co si to skutečně odpracovali, nebo invalidů. Tento zákon z pera SPD již leží ve Sněmovně,“ dodává Okamura. 
 
Kde vzít další peníze na zajištění důchodů? „Důchodcům nechceme posílat jednorázové žebračenky před volbami. Na důchod si v rámci dnešního systému nikdo nespoří, jelikož máme průběžně financovaný systém, budou nám ho tedy platit naše děti svými odvody z výdělku. Mám na mysli samozřejmě to, že si nikdo z nás nespoří v rámci odvodů na sociální zabezpečení,“ píše předseda SPD s tím, že je hlavní podporovat pracující rodiny s dětmi.
 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestřábi jedou umělou kampaň proti Rusku. Václav Klaus neviděl žádné důkazy. A nakonec se vysmál čínobijci Topolánkovi

15:57 Jestřábi jedou umělou kampaň proti Rusku. Václav Klaus neviděl žádné důkazy. A nakonec se vysmál čínobijci Topolánkovi

Moderátor internetové televize XTV oznámil start dvanáctého rozhovoru s Václavem Klausem. A druhý če…