Okamura je čert evropské levice, to Babiš nemůže potřebovat. Bohumil Pečinka přináší zcela převratný pohled na povolební dění

16. 11. 2017 17:42

O povolebních vyjednáváních se na serveru E15.cz rozepsal komentátor Bohumil Pečinka. Podle něj jde o ta nejpodivnější vyjednávání od roku 1992. „Neví se, kdo bude sedět v budoucí vládě, neví se ani, kdo je budoucí opozice,“ podotkl Pečinka a pozastavuje se i nad tím, že za této situace se příští týden sejde schůze Poslanecké sněmovny a bude se jednat o výborech.

Okamura je čert evropské levice, to Babiš nemůže potřebovat. Bohumil Pečinka přináší zcela převratný pohled na povolební dění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka
reklama

„Světlo do této situace nevnesl ani ‚Demokratický blok‘ čtyř stran (ODS, TOP 09, KDU-ČSL a Starostů), které budou společně jednat o pozicích v kontrolních a jiných parlamentních výborech. Do toho Andrej Babiš sestavuje vládu ANO s údajnými experty za ostýchavé asistence Tomia Okamury a komunistů, přestože obě strany jej nechtějí přímo podpořit, protože jim nenabízí žádná ministerstva,“ popsal dále Pečinka.

A všímá si i slov prezidenta Miloše Zemana, jenž s nadsázkou prohlašuje, že Babiše pověří nejméně 150krát a odmítá předčasné volby.

Původní text ZDE.

„To, čeho jsme v uplynulých týdnech svědky, není vážně míněný pokus o sestavování vlády. Je to výsledek dohody Babiše a Zemana o tom, že ze všeho nejdříve dostanou prezidenta opět na Hrad. Hlavně z toho důvodu se Babiš snaží předcházet si Okamuru a komunisty a vytvářet jakýsi předobraz vítězné voličské koalice, která umožní současnému prezidentovi znovuzvolení. Ten výměnou za to podpoří Babiše v jakémkoli okamžiku a za jakéhokoli zvratu na politické scéně,“ zmínil Pečinka se slovy, že Babiš tak vytváří něco, co by se dalo nazvat překlenovací vládou do prezidentské volby. 

To nejpodstatnější je nyní podle Pečinky Zeman a jeho znovuzvolení. „Skutečným Babišovým záměrem je stát v čele relativně akceptovatelné vlády, tak aby neměl problémy na mezinárodní úrovni. Tomio Okamura je přesně tím typem čerta, který si evropská liberální levice vytvořila za účelem strašení zlobivých voličů a čtenářů jejich mediálních výstupů. Babiš ve skutečnosti paralelně jedná s KDU-ČSL a ČSSD nebo alespoň s některými jejich částmi a připravuje si půdu ještě pro jednu variantu, která by přišla na pořad dne hned při druhém pokusu,“ zmínil dále Pečinka. 

Do začátku druhého kola prezidentských voleb však budou podle Pečinky na stole skutečně hlavně Zemanovy zájmy. „Představa, že alternativní hlava státu typu Jiřího Drahoše nebo třeba Mirka Topolánka by nepověřila sestavením vlády trestně stíhaného politika, je pro Babiše nepřijatelná. Natolik, že do prozemanovské kampaně zapojí všechny mocnosti svého světa. A že jich má k dispozici,“ uzavřel Pečinka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

22:14 Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršuje nad tím, s jakými nápady – v době,…