Okamura k nám láká teroristy, varuje novinář Moláček

27.09.2017 9:38

Komentátor Jan Moláček se na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, že ačkoliv prozatím teroristy nezajímáme, mohl by to změnit zákaz islámu, po kterém volá šéf hnutí SPD Tomio Okamura.

Okamura k nám láká teroristy, varuje novinář Moláček
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

„Každý ‚důkaz‘, že Západ nenávidí islám, má pro teroristy větší cenu než kontejner semtexu,“ míní Moláček a pro své čtenáře opakuje, že Česko je relativně bezpečná země, zejména co se týče rizik spojených s islámským terorismem.

„Pro opravdové fanatiky, kteří touží vraždit ve jménu své interpretace islámu (odmítané drtivou většinou muslimů), nepředstavuje Česká republika příliš atraktivní terč. Do svaté války proti Praze naštěstí radikální islámští duchovní moc neburcují – na rozdíl od útoků proti ‚nevěřícím‘ v USA, Británii či Francii,“ dodal reportér. A zmínil také to, že muslimská komunita u nás je malá a tvoří ji spíš liberální příslušníci střední třídy. 

Původní text ZDE.

Podle Moláčka však lze bez přehánění říct, že nejhorší, co bychom mohli udělat, je, abychom sedli na lep předsedovi hnutí SPD Tomio Okamurovi. „Jeho program dává rovnítko mezi islám a terorismus: ‚Ne islámu, ne teroristům‘ zní nadpis příslušné kapitoly ve volebním programu. Okamura volá po ‚zákazu islámu‘,“ píše Moláček. Podobné výkřiky podle něj nic neznamenají, ale přinesl také představu, co by se stalo, kdyby se SPD skutečně dostala k moci. 

Varuje pak následně před tím, že kdyby skutečně mělo dojít k zákazu oficiálně registrovaného náboženství v Česku, určitě by se rozpoutala bitva ve světových médiích. I kdyby tento zákaz Okamura prosadil, podle Moláčka by dál fungovaly mešity a turistky by chodily dál v šátcích. „Nic z toho žádný zákon nezakazuje. Nevím, jaké kroky má pro tento případ v záloze SPD, předpokládám, že žádné. Každopádně – Česko by ze společenství demokratických zemí vyřadil už zrušením státního uznání jednomu z největších světových náboženství. Jakákoliv další šikana muslimů by byla těžko představitelnou katastrofou,“ podotkl komentátor. 

„Světové televizní stanice – včetně arabskojazyčných – by přinášely reportáže o diskriminaci muslimů, policejním rozhánění modliteb, hromadném ničení zabavených Koránů a nahrazování vyvlastněných stánků s kebabem prodejnami japonských specialit. Smutný vedlejší důsledek, který si nikdo z nás – kromě extremistů – nepřeje, není těžké uhodnout. Radikální islámští duchovní i teroristé by obrátili pozornost našim směrem,“ sdělil Moláček.

Zákaz islámu by podle něj byl totiž skutečným důkazem skutečné nenávisti. „Ne k terorismu, ale k islámu. K náboženství a k lidem, muslimům. Radikální duchovní by nemuseli nic prefabrikovat, stačilo by jim ukázat svým následovníkům skutečnou, nezmanipulovanou reportáž Al-Džazíry z Prahy,“ uzavřel.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reportáž Slonkové a Kubíka letí ze stolu. Čerstvé vyjádření šéfa komunistů v Českém rozhlasu

17:56 Reportáž Slonkové a Kubíka letí ze stolu. Čerstvé vyjádření šéfa komunistů v Českém rozhlasu

Do středečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal předseda komunistů Vojtěch Filip. Vláda, kterou dn…