Okamura prý předložil podpisy mrtvol. A nebyl sám

19.12.2012 9:58 | Zprávy

Zpráva Ministerstva vnitra konstatuje, že petici na podporu prezidentské kandidatury uchazečů o Hrad podepsali i lidé, kteří byli v době sběru prokazatelně mrtví. Petiční arch Tomia Okamury jich vykázal hned 14 ve dvou kontrolních vzorcích.

Okamura prý předložil podpisy mrtvol. A nebyl sám
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Tomio Okamura.

Okamura ale není zdaleka jediný, ani na tom není v tomto ohledu nejhůře. Rekordmankou je kandidátka Jana Bobošíková (Suverenita), která měla ve dvou vzorcích 49 mrtvých. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Na rozdíl od Bobošíkové, kterou Nejvyšší správní soud vrátil do hry, stížnost Okamury soud neuznal. V jeho případě soud konstatoval, že v peticích jsou celé pasáže jmen psané jednoznačně jednou rukou. Okamura se přesto nehodlá vzdát a chystá ústavní stížnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašín: Amerika na pokraji krvavých nepokojů. Demokraté volí násilí

18:35 Mašín: Amerika na pokraji krvavých nepokojů. Demokraté volí násilí

„Amerika stojí na pokraji otevřených ozbrojených nepokojů,“ píše Josef Mašín pro ParlamentníListy.…