Okamuro, ty lžeš! A poneseš následky za spolupráci s Adamem B. Bartošem, uvádí strana, která se pyšní smlouvou s Marine Le Penovou

27.07.2015 11:52

Občanská konzervativní strana (OK strana) se na svém facebookovém profilu vyjádřila k pochybnostem o členství českých stran v evropském politickém Hnutí pro Evropu národů a svobod (MENF) pod vedením Marine Le Penové a francouzské Národní fronty. Jak uvedla, diskutovalo se pouze o přistoupení hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD). „Pakliže tedy nějaký český politik či strana tvrdí, že jsou členy MENF a není to OK strana, jednoduše sprostě lžou,“ píše OK strana.

Okamuro, ty lžeš! A poneseš následky za spolupráci s Adamem B. Bartošem, uvádí strana, která se pyšní smlouvou s Marine Le Penovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

OK strana je jediným českým zakládajícím členem MENF, takže i ona sama by rozhodovala o přistoupení některé z českých stran. I z toho důvodu se nyní vyjadřuje k chování a postojům hnutí Svoboda a přímé demokracie.

„MENF je euroskeptické hnutí napříč celou Evropskou unií. Rozhodně není antisemitské či snad xenofobní a na tom si velice zakládá. V této rovině je třeba podotknout účast SPD na demonstracích pořádaných Národní demokracií antisemity Adama B. Bartoše, člověka, který je i mimo Českou republiku znám svými výroky a seznamy. Tato účast SPD, zejména pak Tomia Okamury, znamenala okamžitý zájem členů MENF o dění na těchto demonstracích,“ píše se ve zprávě s tím, že vzhledem k průběhu demonstrací se hnutí SPD posunulo mezi extremistická hnutí, a z toho důvodu MENF o něj již zájem nemá.

„Jak se vyjádřil Ludovic de Damme, tajemník Marine Le Penové, pro deník Právo, přiznal, že poměrně intenzivně sledují dění SPD a že pokud se prokáže, že se skutečně účastní antisemitských, extremistických či xenofobních demonstrací či jiných podobných aktivit, nebude žádný zájem o spolupráci a možnost přistoupení hnutí SPD prostřednictvím OK strany bude jednou pro vždy zamítnuta,“ uzavřelo tiskové oddělení OK strany. Strana nyní zpracuje bližší informace o hnutí SPD, následně se vyjádří vedoucí členové hnutí MENF a poté, nejpozději na podzim, bude definitivně rozhodnuto.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Kompletní vyjádření Občanské konzervativní strany k členům MENF a podané žádosti hnutí SPD z facebookového profilu:

Občanská konzervativní strana (OK strana) se tímto vyjadřuje k neustálým pochybnostem o členství českých stran v evropském politickém Hnutí pro Evropu národů a svobod (tzv. MENF nebo též MENL) pod vedením Marine Le Penové a francouzské Národní fronty. Předně tedy OK strana je jediným českým zakládajícím členem MENF, žádná jiná česká strana jím není a ani být nemůže. Je možné do MENF přistoupit, avšak pouze na doporučení a současně pod záštitou OK strany a následně po odsouhlasení 2/3 většinou zakládajících členů MENF. Pakliže tedy nějaký český politik či strana tvrdí, že je členem MENF a není to OK strana, jednoduše sprostě lže.

Potvrzujeme, že probíhala jednání o přistoupení hnutí SPD (Svoboda a přímá demokracie), jelikož vedení tohoto hnutí projevilo výrazný zájem se členy stát, což ostatně Tomio Okamura i Radim Fiala jednoznačně deklarovali na květnové konferenci v Praze, která proběhla pod záštitou MENF v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, jíž byla mimo jiné účastna i Marine Le Penová.

Situace koncem měsíce červenec je však trošku odlišná. MENF je euroskeptické hnutí napříč celou Evropskou unií. Rozhodně není antisemitské či snad xenofobní a na tom si velice zakládá. Jeho členy jsou poměrně silné strany v jednotlivých zemích či regionech, viz: http://www.menleuropa.eu/national-delegation/, a nehodlají být spojovány s jakýmikoliv náznaky rasismu, extremismu či xenofobie.

V této rovině je třeba podotknout účast SPD na demonstracích pořádaných Národní demokracií antisemity Adama B. Bartoše, člověka, který je i mimo Českou republiku znám svými výroky a seznamy. Tato účast SPD, zejména pak Tomia Okamury, znamenala okamžitý zájem členů MENF o dění na těchto demonstracích, zejména na tzv. 1. Táboru lidu konaném dne 1. července na Václavském náměstí v Praze, kde pan Bartoš vystoupil s lanem v ruce a rozvinutým projevem o tom, jak si to lidé s vlastizrádnou vládou vypořádají po svém a že je na čase, aby se lidé chopili moci a i s „černoušky či čmoudy“ si to vyřídili po svém. Toto samozřejmě v očích členů MENF posunulo hnutí SPD mezi extremistická hnutí a o taková hnutí či strany MENF zájem nemá.

Jak se vyjádřil Ludovic de Damme, tajemník Marine Le Penové, pro deník Právo, přiznal, že poměrně intenzivně sledují dění SPD a že pokud se prokáže, že se skutečně účastní antisemitských, extremistických či xenofobních demonstrací či jiných podobných aktivit, nebude žádný zájem o spolupráci a možnost přistoupení hnutí SPD prostřednictvím OK strany bude jednou pro vždy zamítnuta. K podávání relevantních informací byla také vyzvána OK strana, coby lídr MENF v České republice, která je povinna zpracovat bližší informace v této věci, a to nejen z informací z médií, jelikož ta mohou být účelová či zavádějící, ale též informací zjištěných jiným způsobem.

V této věci se budou následně vyjadřovat i další zakládající členové hnutí MENF a poté bude s konečnou platností rozhodnuto, nejpozději však na podzim tohoto roku na konferenci v Praze za účasti členů MENF vč. Marine le Pen a dalších hostů.

Tolik ve stručnosti k členům MENF a podané žádosti hnutí SPD.

Tiskové oddělení OK strany

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Josef Středula byl položen dotaz

Odstoupení z vedení ČMKOS

Vážený pane Středulo, uvažujete o odstoupení z vedení ČMKOS a přenechání funkce někomu schopnějšímu? Pod Vaším vedení odbory nevykazují žádnou činnost, která by hájila pracující. Při Vaší nečinnosti jste ani nemohl čekat podporu veřejnosti při kandidatuře na prezidenta. Vyvodíte z toho nějaké důsled...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel přilil olej do ohně. „Čína není přátelskou zemí,“ řekl. Mezinárodně

15:30 Pavel přilil olej do ohně. „Čína není přátelskou zemí,“ řekl. Mezinárodně

Vítěz prezidentských voleb Petr Pavel se v rozhovoru pro Financial Times vyjádřil k pondělnímu telef…