Ombudsmanka se stará jen o přivandrovalce, rozlítil se Miroslav Sládek

23.02.2017 20:21

Z PROFILŮ Republikán Miroslav Sládek odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Došlo i na ombudsmanku Annu Šabatovou. Sládek její úřad propojil se smutnou kauzou muže, jenž před pár dny spáchal sebevraždu. Dal přednost smrti před nástupem do vězení.

Ombudsmanka se stará jen o přivandrovalce, rozlítil se Miroslav Sládek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Sládek

Zakladatel a předseda Sdružení pro republiku – Republikánské strany Československa Miroslav Sládek odpovídal na otázky čtenářů serveru ParlamentníListy.cz.

Dobrý den, pane doktore, chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na výrok ombudsmanky Šabatové, že cizinci, kteří u nás požádají o status uprchlíka, nebudou moci být hned vyhoštění, byť by se k nám dostali s falešným pasem? Je to sice výrok z roku 2015, ale...,“ ptala se čtenářka.

Sládek konstatoval, že se ochránkyně práv nestará o české občany, ale jen o „přivandrovalce“.

PhDr. Miroslav Sládek

  • SPR-RSČ Miroslava Sládka
  • mimo zastupitelskou funkci

„Zdravím, ombudsmanka je obyčejná vítačka a sluníčkářka, která nic nedělá pro občany republiky a stará se jenom o přivandrovalce. Právě tak její zástupce pan Křeček, jak to, že teprve, když ten nešťastník spáchal sebevraždu, tak začal mluvit o nebezpečí, které představují soukromí exekutoři. Ono se mu na stůl nikdy nedostal podobný případ, i když těch tragédií způsobených exekutorskou mafií jsou statisíce? Zrušit úřad ombudsmana, je to jenom vyhazování peněz a odkladiště pro politické mrtvoly,“ podotkl.

Na přetřes přišel i ministr financí Andrej Babiš (ANO) se svou elektronickou evidencí tržeb. Zakázka na systém EET byla přidělena bez výběrového řízení. Příslušné orgány tento postup prověří. Podle Sládka by bylo výborné, kdybychom se dočkali nějakých konkrétních výsledků vyšetřování. Ale toho se podle jeho názoru nedočkáme.

„Dobrý večer, kdyby vyšetřování brali vážně a dočkali jsme se konkrétních výstupů, případně potrestání Babiše, bylo by to výborné. Takto to spíše vypadá, že se blíží volby, a tak je zapotřebí dělat vlny. Obávám se, že to hned po volbách zase vyšumí,“ usoudil Sládek.

Nakonec věnoval pozornost také novele zákona o registru smluv, z níž vyplývá, že firmy jako Budějovický Budvar nebudou muset publikovat smlouvy v registru. Novela prošla i díky tomu, že mnozí poslanci nebyli přítomni hlasování. Na hlasování nebyl přítomen ani Tomio Okamura, předseda SPD.

„Dobrý den, pane doktore, chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na to, že dnes v parlamentu těsně prošla novela zákona o registru smluv? Pánové Okamura s Fialou z SPD nebyli na hlasování přítomni. Jak potom chtějí prosazovat to, co chtějí, když často na jednání nejsou?“ ptala se čtenářka.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Sládek zavzpomínal na léta, kdy sám působil v parlamentu.

„Dobrý večer, to není rozhodně poprvé, zvláště u prvně jmenovaného je to zvyk. Buď na hlasování není přítomen vůbec, čímž umožní koalici, aby prosadila svoje škodlivé zákony, nebo přímo hlasuje společně s hnutím ANO. Máte pravdu, jak potom chce prosazovat svoje názory a program, když se neúčastní zasedání parlamentu. Nad tím by se měli zamyslet především jeho voliči, protože mlátit prázdnou slámu na internetu, to by mu šlo, ale skutek utekl. Když byli republikáni v parlamentu, tak byla docházka takřka stoprocentní, a to nejen naše, která stoprocentní byla, ale všech poslanců bez rozdílu. Pouhou svojí přítomností jsme je k tomu donutili,“ podotkl Sládek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

21:00 Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

Francie porazila na mistrovství světa ve fotbale Chorvaty 4:2. Při předávání poháru se na moskevský …