Omezí se kulturní akce? Zaorálek se dohodl s Hamáčkem, že ne. Pak udeřil Babiš. „Ale nejsem epidemiolog,“ dodal

19. 9. 2020 21:40

Ministr kultury Lubomír Zaorálek a ministr vnitra Jan Hamáček (oba ČSSD) se shodli, že nyní není důvod kvůli šíření koronaviru zastavovat kulturní akce. Zaorálek to uvedl na svém twitteru. Pak se ovšem ozval i premiér Andrej Babiš (ANO) a zrušení akcí v narážce na dřívější Hamáčkovo prohlášení podpořil.

Omezí se kulturní akce? Zaorálek se dohodl s Hamáčkem, že ne. Pak udeřil Babiš. „Ale nejsem epidemiolog,“ dodal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Lubomír Zaorálek se zúčastnil slavnostního zahájení nového školního roku na Pražské konzervatoři
reklama

Anketa

Mělo by Česko přijmout uprchlíky ze shořelého tábora v Řecku?

3%
97%
hlasovalo: 20620 lidí
Ministr kultury na svém twitterovém účtu napsal, že mu hlavní hygienička Jarmila Rážová potvrdila, že v zaznamenaných případech nakažených z divadel a podobných kulturních zařízení hygienici neevidují žádná ohniska nemoci.

Také se shodl s ministrem vnitra Janem Hamáčkem, že není třeba stopnout kulturní akce. Ten přitom v dřívějším rozhovoru pro Právo zmínil zrušení hromadných akcí jako jednu z možností.

„Mluvil jsem s Janem Hamáčkem a shodli jsme se, že teď není důvod zastavovat kulturní akce. Hlavní hygienička potvrdila, že v evidovaných případech z divadel apod. neeviduje hygiena žádná ohniska. Akce, kde lidé sedí, mají roušky a dodržují se základní hygienická pravidla, jsou bezpečné,“ uklidnil Zaorálek na Twitteru.

Hamáčkovo dřívější vyjádření zaznamenal i premiér Andrej Babiš a při návštěvě Zdravotního ústavu v Ostravě možné omezení hromadných akcí podpořil.

„Já to můžu podpořit, ale nejsem epidemiolog, nerozhoduju o tom. Je potřeba, aby to rozhodnutí udělali ti, kteří k tomu mají kompetenci, a to jsou epidemiologové a je to zdravotnictví. Já s tím problém nemám, ale já ani pan Hamáček nejsme epidemiologové,“ uvedl předseda vlády.

V současné době již platí zákaz vnitřních hromadných akcí na stání pro více než deset lidí. Restaurace, bary nebo kluby mají omezenou otvírací dobu a zároveň nesmí vpustit dovnitř více hostů, než je kapacita k sezení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…