Omlouvám se za válečné zločiny NATO, sdělil Srbům Tomio Okamura

31.03.2016 12:09

Poslanec a předseda strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura zveřejnil na svém facebookovém profilu video, v němž se dle svých slov jako první český politik omluvil srbskému národu za válečné zločiny, které spáchala Severoatlantická aliance (NATO) spolu s Českou republikou během tzv. humanitárního bombardování Srbska na podporu kosovsko-albánské mafie.

Omlouvám se za válečné zločiny NATO, sdělil Srbům Tomio Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Anketa

Poslanec Ivan Gabal chce zakazovat a mazat weby, které šíří ruskou propagandu. Souhlasíte?

4%
96%
hlasovalo: 10914 lidí

Učinil tak v rámci svého vystoupení na mezinárodní konferenci o česko-srbských vztazích.

„Humanitární bombardování se dostalo do historie jako strašný paradox a velké selhání západních pseudodemokratických elit. Bombardování v březnu 1999 na podporu teroristické kosovsko-albánské mafie je jednak válečný zločin a je to také obrovské morální selhání, za které dodnes dlužíme srbskému národu omluvu,“ uvedl Okamura. 

„Bratři a sestry, srbský národe, s velkou pokorou v srdci se Vám omlouváme za křivdu a zločiny spáchané na Vašem národě. Vaše mrtvé už nevrátíme, ale slibujeme, že jejich oběti jsou pro nás nezapomenutelným mementem do budoucna. Česká republika se už nikdy nesmí připojit k válečné agresi vůči jakémukoli suverénnímu státu,“ podotkl vzápětí.

Podobnou antikampaň jako v tehdejší době prý nyní můžeme sledovat proti Rusku. „Zdá se, že opět tu proamerické síly zkouší vyvolat nenávistnou hysterii, která ospravedlní budoucí válku,“ řekl mimo jiné Okamura. 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Celý příspěvek Tomia Okamury na jeho facebookovém profilu:

Jako první český politik jsem se omluvil srbskému národu za válečné zločiny, které spáchala Severoatlantická aliance (NATO) spolu s Českou republikou během tzv. humanitárního bombardování Srbska na podporu kosovsko-albánské mafie. Bylo to v rámci mého vystoupení na mezinárodní konferenci o česko-srbských vztazích. 

Dámy a pánové,
v diskuzi nad našimi kulturami nelze pominout dvě základní témata. 
V prvé řadě boj našich slovanských národů o vlastní státnost. Srbsko ji získalo po řadě bojů s tureckými okupanty. Československo ji získalo poté, co se naše legie připojily k vítěznému boji proti takzvaným Ústředním mocnostem - což byla opět turecká Osmanská říše a Německo s Rakouskem-Uherskem. 

České země byly po celé devatenácté a dvacáté století zázemím pro srbské kulturní elity a naopak Češi a Moravané odjížděli pracovat do Srbska. Mekkou našich operních pěvců a hudebníků byl například srbský Bělehrad. 
Dovolte mi osobní poznámku - sám mám mezi srbskými osobnostmi, které žijí v České republice, přátele. Na počátku mé osobní kariéry byl například náš velký kamarád srbsko-bosenský režisér Sanjin Mirič.

Druhé nepominutelné téma je ostudná role našich českých politických elit na ostudném a barbarském útoku na dřívější Jugoslávii, ale de facto Srbsko. 
Humanitární bombardování se dostalo do historie jako strašný paradox a velké selhání západních pseudodemokratických elit. Bombardování v březnu 1999 na podporu teroristické kosovsko-albánské mafie je jednak válečný zločin a je to obrovské morální selhání, za které dodnes dlužíme srbskému národu omluvu.

Bratři a sestry, srbský národe, s velkou pokorou v srdci se Vám omlouváme za křivdu a zločiny spáchané na Vašem národě. Vaše mrtvé už nevrátíme, ale slibujeme, že jejich oběti jsou pro nás nezapomenutelným mementem do budoucna. 
Česká republika se už nikdy nesmí připojit k válečné agresi vůči jakémukoli suverénnímu státu. 

V případě bombardování Jugoslávie, konkrétně Srbska, šlo o selhání nejen politiků ovládaných Washingtonem, ale hlavně našich kulturní elit. 
Zabíjení srbských civilistů předcházela silná mediální masáž - obrovská antikampaň proti srbskému národu, kterému část české veřejnosti podlehla. 
Ukazuje se, že ani v současné pseudodemokracii nejsme imunní vůči nenávistné propagandě. 

Dnes můžeme sledovat opět podobnou antikampaň proti Rusku. Zdá se, že opět tu proamerické síly zkouší vyvolat nenávistnou hysterii, která ospravedlní budoucí válku. 

Troufám si tvrdit, že Čechy a Moravany už podruhé Severoatlantická aliance nevtáhne do válečné agrese proti bratrskému národu. 
To je myslím něco, co nás - srbský a český národ - v současnosti spojuje. 
Omlouvám se, že nemluvím konkrétně o kulturních vztazích, která je tématem dnešní konference, ale doba je těžká a všichni známe latinské úsloví Inter arma silent muse - Když je válka, múzy mlčí. 
Veškerá naše kultura musí mířit ke společnému cíli - k tomu, aby múzy nikdy nemlčely a měly naopak hlavní slovo. 

Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů. 
A jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte, ať se názory našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dozví co nejvíce lidí. 
Mluvte prosím také s našimi staršími spoluobčany, se seniory, vysvětlujte jim názory našeho hnutí SPD, protože starší lidé často nemají internet, a bohužel tak věří prolhaným a zmanipulovaným médiím.

A jestli byste rádi přiložili přímo alespoň malinko ruku k dílu, staňte se našimi členy, je nás již téměř 10 tisíc a jsme tak jednou z pěti nejpočetnějších stran či hnutí v ČR, elektronický formulář je na www.spd.cz

Jestli souhlasíte s našimi názory nebo je chce jen sledovat, můžete se zaregistrovat na mém YouTube kanálu, kde si lze kdykoliv snadno přehrát všechny moje projevy v Poslanecké sněmovně a také všechny moje aktuální videoblogyhttps://www.youtube.com/channel/UCJjGNjN97BAk85Xb_c7shOQ
Sledujte a registrujte se také na mém účtu na Twitteru https://twitter.com/tomio_cz
A samozřejmě se můžete registrovat i na mém blogu a budu rád, když se také podívátehttp://okamura.blog.idnes.cz/
Nebo sledujte také moje webové stránky www.tomio.cz a facebook našeho hnutí SPD:https://www.facebook.com/hnutispd

Vytiskněte si také prosím dostatečné množství našich letáků a rozneste je do schránek ve vašem okolí nebo předejte svým známým a vysvětlete jim, že to je hnutí Tomia Okamury, jelikož mnoho občanů naše hnutí ještě nezná, ale moje jméno znají. Leták si jedním kliknutím stáhněte a vytiskněte zde http://spd.cz/wp-content/uploads/2015/06/Leták-SPD-vysoké-rozlišení.pdf

Chcete mít na své profilové fotce na Facebooku naše logo SPD? Stačí kliknout na následující odkaz, stisknout JOIN NOW a několikrát potvrdit průběh tvorby Vaší nové profilovky:
https://www.picbadges.com/community/559f927d844a9d587118875a
(u některých profilů to nejde napoprvé, takže to zkuste opakovaně a půjde to)

Musíme se všichni spojit a netříštit síly a čím více nás bude, tím budeme mít větší sílu prosadit naše myšlenky. Náš cíl je jasný - uspět ve volbách do Poslanecké sněmovny a společně přímo ovlivnit politiku směrem, kterým si my všichni přejeme. Těším se na spolupráci!

Číslo transparentního účtu SPD: 2900839572/2010, budeme rádi za každý příspěvek na naší činnost, příjmy i výdaje tohoto účtu může každý kdykoliv sledovat zdehttps://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2900839572

A už máme i aplikaci pro mobilní telefony (pro systém Android) - tak do toho, veškerý obsah SPD nyní můžete mít pohodlně po ruce: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.spd

Děkuji, že jste navštívili můj profil a přeji, ať se Vám daří.

reklama

autor: vef

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

17:17 „Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

Levné potraviny, benzín a další výrobky v Polsku. To je stále téma na českém břehu a proto ten polsk…