Ondřej Neff: Juncker nechápe. Ano, nechápe. A to je ten hlavní problém

16. 12. 2017 14:22

Publicista Ondřej Neff v textu na serveru Neviditelný pes připomíná, že na půdě EU se stále vedou spory o kvóty na přerozdělování migrantů. Zatímco Italové či Řekové jsou jasně pro trvalé přerozdělování běženců, země střední Evropy jsou jasně proti. Mezi oběma tábory to pořádně jiskří a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker nechápe proč. A to je podle Ondřeje Neffa možná ten největší problém Evropské unie.

Ondřej Neff: Juncker nechápe. Ano, nechápe. A to je ten hlavní problém
Foto: hns
Popisek: Ondřej Neff

V noci ze čtvrtka na pátek se do sebe představitelé jednotlivých zemí EU pořádně pustili. Nový český premiér Andrej Babiš (ANO) řekl novinářům, že jednání bylo „docela bouřlivé“. Jedním dechem také doplnil, že velmi agresivně vystupoval především řecký předseda vlády Alexis Tsipras.  

Nespokojená prý byla i německá kancléřka Angela Merkelová, která apelovala na země střední Evropy, aby se do systému přerozdělování zapojili. Vyčinila také předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi, že systém kvót označil za nefunkční a značně problematický, pokud rozděluje, pokud vykopává takovýto příkop mezi členskými státy EU.

Celý článek naleznete zde

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker nechápe, proč systém kvót na povinné přerozdělování uprchlíků je pro některé země EU takový problém. Publicista Ondřej Neff k tomu poznamenává, že problém není v samotných kvótách. V 90. letech minulého století Česko podalo pomocnou ruku desítkám tisíc běženců z Balkánu a všechno bylo v pořádku. Problém není v uprchlících, ale v něčem jiném.

„Emoce vyvolává předstírání, lhaní, manipulace s fakty a zjevná neochota k silovým krokům – a bez nich to prostě nepůjde. Zatímco Juncker nechápe, Tusk už chápe a formuluje: lepší ochrana vnější hranice EU (a to je silové řešení, vše ostatní jsou jen žvásty), lepší návratová politika a spolupráce se zeměmi migrantů. Pokud by se toto mělo stát oficiální politikou unie, emoce by se bezpochyby zklidnily, prestiž unijních orgánů by stoupla a nějaké pražské jednání by bylo klubem extremistů bez reálného vlivu. To by ovšem nesměl v čele stát udivený Jean-Claude Juncker,“ uzavřel Neff.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

12:07 Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

Jak jsme již informovali, naše redakce získala přehled financí, které inkasuje nezisková nevládní or…