Ondřej Neff: Zeman si řekl, že už dlouho nikoho nenasral

15.06.2018 8:56

Publicista Ondřej Neff se v komentáři uveřejněném na serveru Neviditelný pes zamyslel nad tím, co prezidenta Miloše Zemana vedlo ke spálení obřích červených trenýrek. Přišel na dvě možná zdůvodnění. Jedno je ušlechtilé, druhé realistické. Zeman si prý možná řekl, „že už dlouho nikoho nenasral“, tak to chtěl urychleně napravit.

Ondřej Neff: Zeman si řekl, že už dlouho nikoho nenasral
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman veřejně spálil červené trenýrky, které skupina Ztohoven vyměnila za prezidentskou standartu vlající na Pražském hradě

Prezident Miloš Zeman se rozhodl svolat tiskovou konferenci. Její obsah úzkostlivě tajil. Lidé na internetu spekulovali, co se asi chystá oznámit? Odstoupí snad? Když nastal den D a hodina H, prezident se omluvil přítomným novinářům, že z nich dělá blbečky a o chvíli později demonstrativně spálil červené trenýrky. Červené trenýrky jednoho dne zavlály nad Pražským hradem namísto standarty prezidenta republiky.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Publicista Ondřej Neff se zamyslel nad tím, co k tomuto počinu Zemana vedlo. Vysvětlení ho prý napadla dvě. První je ušlechtilé. Prezident symbolicky spálil červené trenýrky, aby ukázal, že se odteď bude chovat jako politik, který si je vědom našeho členství v EU i v NATO a přestane poklonkovat Rusku. Stejně tak se rozhodl chovat se jako prezident, který si je vědom mantinelů svých pravomocí, kterými ho omezuje Ústava.

Neff by byl rád, kdyby Zeman takto přemýšlel, ale nevidí to jako příliš pravděpodobné. „Musím přiznat, že bych byl moc rád, aby byl reálný, ale pokládám ho za pouhou fikci, řeknu to naplno, za pitomost,“ napsal.

„Reálnější je výklad druhý. Miloš Zeman si řekl, že už dlouho nikoho nenasral, a tak sáhl po sirkách a červených trenýrkách,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…