Ondřej Neff důrazně varuje před spojením Babiše a Okamury. Přidává krvavý příklad z historie

26.10.2017 17:59

Publicista Ondřej Neff se na serveru Neviditelný pes rozpovídal o povolební situaci. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se prý dostává do zoufalé situace.

Ondřej Neff důrazně varuje před spojením Babiše a Okamury. Přidává krvavý příklad z historie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Tomio Okamura s hnutím Svoboda a přímá demokracie jasně uspěl ve volbách a musí počítat s tím, že se o něj teď média budou zajímat. Zvlášť když se velmi kriticky staví k zastupitelské demokracii. Vítěz voleb Andrej Babiš se k Okamurovi stavěl velmi opatrně, ale prý může brzy přijít na to, že má problém.  

„Tomio Okamura je představitelem dnes už významné politické formace, která útočí na podstatu zastupitelské demokracie a na směřování demokratické České republiky. Nepokrytě se lísá k vítězi voleb Andreji Babišovi. Ten se v dosavadních vyjednáváních dostává do úzkých. Občanští demokraté odmítli účast ve vládě i podporu eventuální vládě menšinové. Babiš ve středu odmítl TOP 09 a STAN s tím, že jich je málo a jsou nepřátelští. Piráti surfují na vrcholu vlny popularity, nebudou stavět prezidentského kandidáta, s Babišem se nepotkali, ten na vyjednávání poslal svého sluhu, přičemž Piráti neprojevili zájem o účast ve vládě ani o podporu,“ připomněl Neff.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Okamura dával už před volbami najevo, že chce být ve vládě, a Babišovi možná nezbude nic jiného než kývnout. Neff před tím ale důrazně varuje. Podle jeho názoru by šlo o ohrožení české demokracie. Proto by podle publicisty stálo za to zvážit, zda by se mohla obnovit stará koalice v podobě ANO, ČSSD a lidovců. Babiš prý může také doufat, že dojde k určitým posunům v ODS, kde dává Václav Klaus mladší najevo, že pobyt občanských demokratů v opozici vlastně není žádným velkým úspěchem.  

„Mohli bychom se nad tím rozčilovat, smát se, krčit rameny, ale každopádně by to bylo lepší řešení než spojení dvou vyvrženců, Babiše a Okamury, tedy tah rapallského typu – v italském Rapallu se v roce 1922 spojili dva evropští vyvrženci, Německo a Sovětský svaz, a tím byl nastartován vzestup jednoho ze tří nejhorších vrahů historie, Adolfa Hitlera. Ti další jsou Josef Džugašvili a Mao Ce-tung, ale to sem opravdu nepatří,“ uzavřel Neff.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

9:52 „Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

V pokračování kauzy Janka Kroupy a ministra Hamáčka se ukázalo, od koho získal investigativní noviná…