Ondřej Neff o „bruselských idiotech“ a Havlovi: Dobrá zpráva

24.11.2019 16:44

Publicista Ondřej Neff má radost z průzkumu společnosti STEM, který ukázal, že lidé vnímají Václava Havla jako nejlepšího prezidenta za posledních 30 let. Zato Miloš Zeman je prezidentem nejhorším.

Ondřej Neff o „bruselských idiotech“ a Havlovi: Dobrá zpráva
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Průzkum společnosti STEM ukázal, že ze tří posledních prezidentů si lidé nejvíc cení Václava Havla, zatímco současného prezidenta Miloše Zemana považují za nejhoršího. Ukázalo se dokonce, že i část voličů Miloše Zemana si cení víc prvního porevolučního prezidenta než současnou hlavu státu.

Publicista Ondřej Neff si na serveru Neviditelný pes položil otázku, proč vlastně jistá část voličů Miloše Zemana volila právě jeho, když si víc cení osobnosti, jakou byl Václav Havel. A nabídl i odpověď. Volili Miloše Zemana, protože neměli na výběr osobnost Havlova typu.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

I když vůči Václavu Havlovi můžeme mít podle Neffa řadu výhrad, jednu věc je mu třeba přiznat. Notnou měrou přispěl k tomu, že se naše republika pevně zakotvila v západních strukturách – především v EU a v NATO.

„Kdybych se měl k věci vyjádřit, pak si opravdu myslím, že Havlova zásadní zásluha byla v tom, že přispěl k zakotvení v západních strukturách. Můžeme mít tisíc a jednu výhradu. Můžeme nadávat na bruselské idioty pendlující mezi Bruselem a Štrasburkem. Můžeme brblat i kvalifikovaně kritizovat, opravdu je co. Nicméně je to zásadní a nepřekročitelný rozdíl, když brbláte a kritizujete a jste uvnitř. Něco jiného by bylo brblat a kritizovat a být venku,“ zdůraznil Neff.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…