Ondřej Neff šokuje: Miloš Zeman podruhé prezidentem? Pokud to takto půjde dál, je to neodvratné

01.09.2015 9:21 | Zprávy

Publicista Ondřej Neff, vystupující pod pseudonymem Aston, zhodnotil na svém webu Neviditelný pes pondělní vystoupení prezidenta Miloše Zemana. Podle jeho názoru jsme byli svědky zásadního okamžiku v Zemanově prezidentské éře. „Světu, jaký jsme znali a ztotožňovali se s ním, vyvstává protivník, proti němuž je politický nebožtík Sládek pouhý Hurvínek,“ míní Neff.

Ondřej Neff šokuje: Miloš Zeman podruhé prezidentem? Pokud to takto půjde dál, je to neodvratné
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

„Prezident Zeman vystoupil v pondělí na nebývale důrazně oznamované tiskové konferenci. Soudě podle výstupu na velkých zpravodajských webech bylo na něho uvaleno informační embargo. Dozvěděl jsem se, že se potil, a to mě nevyvedlo z míry, jelikož v horkém dni na sklonku extrémně horkého léta se potili asi všichni mimo dosah klimatizace,“ zahájil Neff svůj komentář. Ani informační blokáda však dle něj nemůže zakrýt některé skutečnosti, které v pondělí vypluly na povrch.

„Zeman učinil zásadní kroky. Naprosto odsunul stranou jakoukoli politickou korektnost a multikulturní solidaritu. A současně zcela odsunul stranou lidskoprávní koncepci,“ všimnul si Neff. Publicista soudí, že hlava státu hodila rukavici politickým strukturám, které jsou u moci. „Přece jen je to autorita volená občany, není to žádný Okamura nebo Konvička. Proti této rétorice bude těžké se postavit,“ míní Neff.

„Světu, jaký jsme znali a ztotožňovali se s ním, vyvstává protivník, proti němuž je politický nebožtík Sládek pouhý Hurvínek. Jestli to takto půjde dál, Zemanovo druhé období je neodvratné – se všemi důsledky z toho plynoucími,“ konstatuje publicista.

Celý komentář ZDE

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…