Organizační výbor Senátu bude řešit situaci po Kuberově úmrtí

21.01.2020 6:10 | Zprávy
autor: čtk

Den po náhlém úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se dnes sejde organizační výbor horní komory Parlamentu, složený z vedení Senátu a zástupců senátních klubů. Očekává se, že jeho členové se vyjádří mimo jiné ke způsobu, jakým Senát uctí Kuberovu památku, a také k výběru jeho nástupce. V novodobé historii země je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů.

Organizační výbor Senátu bude řešit situaci po Kuberově úmrtí
Foto: Archiv ODS
Popisek: Jaroslav Kubera na kongresu ODS

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku. Zda bude mít státní pohřeb či pohřeb se státními poctami, záleží na rozhodnutí rodiny.

První místopředseda Senátu Jiří Růžička (za STAN) předpokládá, že Senát by se k volbě nového předsedy mohl sejít na mimořádné schůzi v první polovině února. Kandidáty mohou podle zákona navrhnout senátorské kluby i jednotliví senátoři. Učinit tak musí nejpozději 24 hodin před samotnou volbou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová „železná opona“ v Evropě. Fico se vrátil z Moskvy a varoval Brusel

14:59 Nová „železná opona“ v Evropě. Fico se vrátil z Moskvy a varoval Brusel

Slovenský premiér Robert Fico se vrátil z pracovní cesty do Moskvy, kde uctil památku obětí druhé sv…