Ostravský primátor Kajnar se neodvolal proti vyloučení z ČSSD

16.04.2014 15:35

Ostravský primátor Petr Kajnar (zvolen za ČSSD) se neodvolal proti vyloučení ze strany. Svůj odchod ze sociální demokracie dnes označil za definitivní. Primátor popřel, že by v podzimních komunálních volbách kandidoval za hnutí Šance, jehož chystaný vznik v úterý oznámil ostravský senátor Petr Guziana, který stranu z vlastního rozhodnutí opustil.

Ostravský primátor Kajnar se neodvolal proti vyloučení z ČSSD
Foto: i-region.eu
Popisek: Primátor Ostravy Petr Kajnar

Kajnar dnes novinářům řekl, že neví nic o tom, že by za hnutí Šance měl kandidovat. O jeho vzniku se prý dozvěděl z médií. Přestože se spekuluje o dalším Kajnarově pokračování v politické kariéře, primátor dlouhodobě tyto úvahy nechce komentovat. „Co se týká jiných politických hnutí, zatím to nebudu komentovat," řekl Kajnar.

Primátor loni před předčasnými parlamentními volbami dvakrát neúspěšně napadl u soudu kandidátku své strany

Uvedl, že proti rozhodnutí o zrušení členství ve straně se neodvolal. Domnívá se, že problémy ostravské sociální demokracie jsou natolik velké, že už ani necítí potřebu na ně ukazovat. „Nechci už dění v sociální demokracii komentovat z toho důvodu, že cokoliv o ní řeknu, by mohlo být vykládáno, jako že je to z mé strany pomsta," uvedl Kajnar.

Primátor loni před předčasnými parlamentními volbami dvakrát neúspěšně napadl u soudu kandidátku své strany, která podle jeho mínění nebyla sestavena demokratickým způsobem. Kajnar, tehdy ještě předseda moravskoslezské ČSSD, na ní chyběl. Někteří členové sociální demokracie Kajnara později vyzvali k tomu, aby se vzdal členství ve straně, což neučinil. Nakonec mu tedy členství bylo zrušeno. Kajnar na ČSSD právě kvůli údajně nedemokratickým postupům při sestavování kandidátní listiny podal žalobu. Kajnar dnes uvedl, že i kdyby s žalobou uspěl, do ČSSD už se vrátit nechce. „Domnívám se, že to je pro mě definitivní konec se sociální demokracií," podotkl Kajnar.

Osmapadesátiletý Kajnar se do čela kandidátky ČSSD v komunálních volbách poprvé dostal v roce 2006 a následně se stal primátorem. Své místo lídra obhájil i při volbách o čtyři roky později. ČSSD komunální volby v Ostravě v roce 2010 vyhrála poprvé od roku 1990.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

13:53 Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych prozradil, proč tolik lidí útočí na Českou televizi. …