Ostravští horníci jsou rukojmí firmy, bojí se o práci, píše komunistka

18.09.2013 13:35 | Zprávy

Horníci v úterý demonstrovali před budovami OKD. Hrozí jim, že příští rok skončí bez práce či s platy o 20 procent nižšími. Podle komunistky Kateřiny Konečné je záměr společnosti NWR uzavřít Důl Paskov akorát symbolickou fackou tisícovkám lidí, kteří protestovali.

Ostravští horníci jsou rukojmí firmy, bojí se o práci, píše komunistka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Konečná

„Teď jim hrozí, že příští rok skončí všichni na dlažbě. Záměrně říkám hrozí, horníci se totiž stali rukojmími majitelů společnosti, kteří vládě současné i budoucí vzkázali: Pokud těžbu podpoříte, skončí těžba až za pět let, pokud ne, do konce příštího roku podepíšeme 2 500 výpovědí. Jinými slovy: Když napumpujete mnohamilionové dotace do našich zisků, naše zaměstnance stejně vyhodíme, jen o něco déle,“ píše Kateřina Konečná ve svém prohlášení.

Podle ní by si ale právě majitelé měli sáhnout do svědomí, proč na takovou situaci nemysleli už dříve. Mohli věnovat část miliardových zisků na rezervní fond. „Hlavně by ale měli sáhnout do těch kont, která díky tvrdé práci zdejších zaměstnanců určitě nezejí prázdnotou,“ dodává komunistka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Ing. Martin Dvořák byl položen dotaz

Bez svobody slova není demokracie

To máte svatou pravdu, ale proč tedy nerespektujete názory druhých? Myslím těch, co s vámi nesouhlasí. Proč je shazujete, urážíte a najímáte lidi jako Foltýn nebo vůbec celý ten váš slavný boj proti dezinformacím? Vždyť to není opět nic jiného než snaha umlčet ty, co s vámi nesouhlasí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moskva se těší na Babiše? Ne. Jen Vondrův syn se nachytal na titulek

16:39 Moskva se těší na Babiše? Ne. Jen Vondrův syn se nachytal na titulek

Ruská agentura TASS se zaměřila na nadcházející volby v České republice a očekávané vítězství Andrej…