Ostuda se zničenými čínskými vlajkami je mezinárodní. Zaujala dokonce i BBC

27.03.2016 10:59 | Zprávy
autor: mp

O českém hlavním městě se znovu píše ve světě. Britská BBC se věnuje čínským vlajkám poničeným před návštěvou prezidenta Si Ťin-pchinga v srdci Evropy. Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček z toho viní TOP 09. A čestný předseda této strany se důrazně brání.

Ostuda se zničenými čínskými vlajkami je mezinárodní. Zaujala dokonce i BBC
Foto: Hans Štembera
Popisek: Příprava výzdoby pro očekávánou čínskou státní navštěvu na příjezdové silnici k Pražskému hradu

„Desítky čínských vlajek visících v hlavním městě Praze byly přes noc potřísněny černou barvou,“ píše BBC s odvoláním na informace od české policie. Čínský prezident přijede do Prahy v pondělí na dva dny, před cestou do USA, kde bude Si Ťin-pching jednat o jaderných otázkách se svým americkým protějškem Barackem Obamou.

Server dodává, že během pražské návštěvy lze očekávat i protesty ochránců lidských práv, kteří poukazují na porušování lidských práv v Tibetu ze strany komunistické vlády. Aktivisté plánují vystavit před zrak čínského prezidenta i billboard zobrazující tibetského vůdce dalajlámu s prvním českým prezidentem Václavem Havlem. Havel tibetského vůdce označoval za svého přítele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaká je ta vaše taktika, jak zabránit úpadku průmyslu?

A myslíte, že je reálné zabránit tomu, co předvádí EU? Podle mě si dělá stejně co chce, bez ohledu na to, co chce většina občanů EU, protože rozhodují hlavně ti nikým nevolení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec tvrdého přístupu. Migrační pakt sváže Česku ruce

10:10 Konec tvrdého přístupu. Migrační pakt sváže Česku ruce

Migrační pakt je právě dnes aktivován a uveden v platnost. Evropou se zatím šíří pravý opak. Občansk…