Otázky Václava Moravce jsou nej, nej, nej? Tak tady ta čísla sledovanosti máte. ČT je jaksi zapomněla vydat

03.07.2020 15:40

„Je mi ctí být za zenitem s nejsledovanějším a nejcitovanějším diskusním pořadem v zemi,“ napsal před časem moderátor Moravec na svůj facebook. Poznámku o tom, že stále točí stejné hosty, nechal bez komentáře, ale zato vše přetočil do modu boje proti normalizaci: „Povšimněme si prosím, že méně sledované či nesledované pořady a jejich předzenitost normalizátorkám a normalizátorům nevadí,“ upozornil čtenáře. Šlo o reakci na slova poslankyně Kořanové (ANO).

Otázky Václava Moravce jsou nej, nej, nej? Tak tady ta čísla sledovanosti máte. ČT je jaksi zapomněla vydat
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Markéta Pekarová Adamová a Jaroslav Faltýnek před kamerami ČT
reklama

Anketa

Líbí se vám zatím kanál CNN Prima News?

3%
91%
hlasovalo: 16949 lidí
Naše redakce se proto rozhodla zjistit, jak na tom debatní dvouhodinovka s Václavem Moravcem ve skutečnosti je. Aktuální data sledovanosti OVM redakci poskytla MÉDEA, a. s., ve spolupráci s MÉDEA RESEARCH, k.s. Čísla z neděle 28. června jasně ukazují, že Moravec ve svém stanovisku nechyboval. Jeho pořad je veřejností přijímán velmi pozitivně.

V kategorii 15+ tak minulou neděli Otázky Václava Moravce na ČT1 sledovalo v průměru 151 tisíc diváků, v témže čase si je na zpravodajské stanici ČT24 nenechalo utéct v průměru 208 tisíc diváků. Druhou část OVM na témže kanálu v čase od 13:05 do 14:00 sledovalo v průměru 219 tisíc diváků starších patnácti let. Je tak patrné, že Václav Moravec nemá v tomto ohledu konkurenci.

Pro úplnost dodejme, že nedělní zprávy na Nově sledovalo v průměru 913 tisíc diváků, Primu si zapnulo průměrně 338 tisíc lidí a ČT1 dokonce 686 tisíc. CNN Prima News skončila u průměru 19 tisíc diváků. A necelých padesát tisíc si jich mohli připsat na Barrandově. Bídně dopadl Duel Jaromíra Soukupa, který zaujal průměrně jen 14 tisíc sledujících.

Perlička závěrem.

Že jsou na tom CNN Prima News opravdu zle, ukazuje i jiné srovnání. Popůlnoční repríza OVM totiž přitáhla k obrazovkám ještě víc lidí (průměrně 32 tisíc na ČT24), než kolik jich sledovalo zmíněnou zpravodajskou Primu v jejím hlavním vysílajícím čase.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

9:40 Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

Veřejnoprávní a takzvaně mainstreamová média se po celé Evropě tématu nelegální migrace vyhýbají. Ne…