Otřesné! Naše elita je slepá k problémům vlastní země, děsí se Okamurův muž

17.02.2014 15:00

Předseda poslaneckého klubu Úsvitu přímé demokracie Tomio Okamury Radim Fiala zuří nad tím, jak česká média informují společnost ve vlastní zemi o tom, co se děje. Proč? Poukazuje hned na dva příklady z poslední doby, kdy média vystupovala tendnčně a nikoli v zájmu českých občanů. Na prvním místě jde o ruský zákon proti homosexuálům a na místě druhém jde o švýcarské referendum.

Otřesné! Naše elita je slepá k problémům vlastní země, děsí se Okamurův muž
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Radim Fiala

Fiala absolutně nerozumí křiku, který česká média spustila ve věci zákona proti propagaci homosexuality v Rusku. Novináři prý proti němu bouří, aniž by zároveň informovali o tom, že kupříkladu v některých státech USA platí legislativa ještě mnohem přísnější.

Jediný Úsvit se prý snaží pracovat ve prospěch občanů

Druhý křiklavý případ podle Fialy prý poukazuje na to, že se většině českých elit nelíbí představa, že by čeští občané mohli rozhodovat sami o sobě, bez zprostředkovatelů v Parlamentu, jako se to děje ve Švýcarsku. Právě Švýcaři totiž v referendu rozhodli o tom, že je třeba zastavit příval imigrantů do své vlasti. Evropská unie, a Česko nevyjímaje, za to však Švýcary zkritizovala. Právě tato země se přitom opravdu snaží řešit reálné společenské problémy. Naproti tomu čeští novináři a poslanci skutečné problémy řešit nejspíš nechtějí. Svědčí prý o tom i to, že zákonodárci odmítli dva legislativní návrhy Úsvitu přímé demokracie. Jeden návrh měl pomoci podnikatelům a druhý zákon měl zastavit zneužívání sociálních dávek na bydlení.

Celý text poslance Úsvitu ZDE.

„Pochopte mě správně, já netvrdím, že bychom měli zůstat k dění v okolních zemích lhostejní, já pouze tvrdím, že je otřesné, když naše tzv. elita zůstává lhostejná k dění ve vlastní zemi,“ uzavírá Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tisíce a tisíce proruských trolů zakřičelo bolestí!“ Trapas ODS pokračuje, radši ani nekoukejte

17:49 „Tisíce a tisíce proruských trolů zakřičelo bolestí!“ Trapas ODS pokračuje, radši ani nekoukejte

Koalice SPOLU spolu s komiky již dříve naložila premiérovi Andreji Babišovi. Nyní chce sejmout proru…