Ovčáček: Odchod? Reakce Němcové a dalších mi přišla prudká

13. 3. 2018 12:38

Svou pravidelnou tiskovou konferenci uspořádal dnes hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Pohovořil mimo jiné o inauguraci hlavy státu, ale také o setkání prezidenta Miloše Zemana s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO).

Ovčáček: Odchod? Reakce Němcové a dalších mi přišla prudká
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Jiří Ovčáček v pořadu Horké téma

Ovčáček na své dnešní tiskové konferenci pohovořil o programu prezidenta Miloše Zemana v nadcházejících hodinách a dnech. Zmínil například setkání s ukrajinským historikem Igorem Kozlovským, setkání s velvyslanci i zítřejší koncert u příležitosti slavnostní inaugurace Miloše Zemana. 

„Vystoupí Helena Vondráčková, Václav Neckář i Michal David,“ sdělil Ovčáček s tím, že jde o poděkování hlavy státu svým přátelům a podporovatelům.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky
 

První novinářský dotaz pak směřoval k vydání hackera Jevgenije Nikulina. „Zachováváme v tomto směru diplomatickou zdrženlivost, jak je zcela standardní ve vyspělém světě,“ sdělil Ovčáček.

Řeč přišla i na razii na vrchním soudu. Zde Ovčáček poznamenal, že bližší informace o zadržení soudce Ivana Elischera nemá. „Odkazuji na příslušný policejní útvar,“ podotkl hradní mluvčí.

Tisková konference ke zhlédnutí ZDE.

Další dotaz pak směřoval k Andreji Babišovi (ANO) a schůzce s hlavou státu. „Předpokládám, že příští týden se uskuteční přátelská večeře pana prezidenta s panem premiérem,“ řekl Ovčáček. 

Závěrem se pak Ovčáček vyjádřil k inauguraci Miloše Zemana a k otázce čínského poradce. „Odmítám, že by pan prezident na někoho útočil, nebo že by útočil na svobodu slova. Pan prezident jen upozornil na některé skutečnosti, jako je například Zdeněk Bakala,“ poznamenal Ovčáček k inauguraci s tím, že reakce některých odcházejících poslanců a senátorů mu přišla příliš prudká. 

„Co se týče čínského poradce, počkáme na oficiální potvzrení,“ dodal Ovčáček k otázce poradce a předsedy představenstva CEFC China Energy Jie Ťien-minga. Ten byl podle všeho zadržen, CEFC ani čínské úřady však dosud zatčení vlivného byznysmena nepotvrdily. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hanba Havlovi, fuj! znělo poblíž Sněmovny. Na dav dohlížel Foldyna

12:00 Hanba Havlovi, fuj! znělo poblíž Sněmovny. Na dav dohlížel Foldyna

Včera proběhl pietní akt za oběti náletů států NATO proti Jugoslávii v roce 1999. Konal se před býva…