P*tomci. Nouzový stav? Od advokátky drsně zahřmělo

25.11.2021 18:38

Čísla nově nakažených střílejí strmě nahoru a vláda ve čtvrtek jedná o zpřísnění opatření. Ve hře je i velmi pravděpodobný nouzový stav, který by měl začít platit ještě dnes. Brněnská advokátka Vendula Zahumenská jásá, podle ní pokuty podle krizového zákona jsou nízké.

P*tomci. Nouzový stav? Od advokátky drsně zahřmělo
Foto: Archiv VZ
Popisek: Brněnská právnička, advokátní koncipientka Mgr. Vendula Zahumenská, Ph.D.

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 26412 lidí
„Hurá, konečně nouzový stav! Pokuty budou zase normální,“ otitulkovala svůj čtvrteční blog o právu v nouzi advokátka. „Jééé, lidi. Konečně se nám zase nakupily hromady mrtvoláků na ulicích, nestačí ani mrazáky, špitály jsou přeplněné až po půdu zmírajícími uchrchlanci, nebohý personál padá vyčerpáním a děti obětavých sestřiček a lékařů, kteří se starají o těch pár tisíc lidí v nemocnicích po celé republice, nebudou mít ani Štědrý den, praktici se stále zapírají před nemocnými pacienty a neléčí je ani za živého boha a my jsme se nejspíš dočkali dalšího nouzového stavu. Já mám vysloveně radost a směju se,“ píše advokátka a vysvětluje, proč se jí zmocňují pocity radosti. Namísto Pandy a jejích šílených pokut se opět restauratéři a nikdo další prakticky nemusí bát. „Podle krizového zákona jsou totiž pokuty nízké. Žádné tři miliony, maximálně pár tisíc,“ vysvětluje a dodává, že v nouzovém stavu se nelze obracet na soudy, ale to není podle ní podstatné. „Pitomci z Nejvyššího správního soudu stejně nerozhodují ani teď, tak jaký v tom je rozdíl? Žádný,“ ostře si rýpla brněnská advokátka a poukázala na to, že tohle už spraví jen podvolení se sta procent občanů nebo revoluce. „Nevím, co z toho je pravděpodobnější. Ještě že mám ve špajzce zásoby na tři měsíce. Do jara snad vydržíme a pak se děj vůle boží,“ uzavřela.

Vláda totiž ve čtvrtek odpoledne jednala o zpřísnění opatření. Schválen byl mimo jiné nouzový stav, který začne platit od dnešní půlnoci. Ve hře jsou další omezení týkající se hromadných akcí, kontaktů a vánočních trhů, jak uvádí server Echo24.cz.

Zahumenská na svých stránkách stavbeznouze.cz dlouhodobě upozorňuje, že naše země je demokratickým státem. A na tomto faktu podle ní nezmění nic ani virus, migrace, klimatické změny či cokoliv podobného. Apeluje ale, že to se od března loňského roku neděje. Podle ní se zdá, že lidská práva a svobody a zničené životy milionů občanů zjevně nikoho nezajímají – tedy ani složky výkonné, zákonodárné, tak i soudní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: sla

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

12:32 To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

Putin zdůraznil, že není namístě přenášet odpovědnost na Rusko, protože je to právě NATO, kdo podnik…