P*tomci. Nouzový stav? Od advokátky drsně zahřmělo

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte si více v tomto článku.

25.11.2021 18:38 | Zprávy
autor: sla

Čísla nově nakažených střílejí strmě nahoru a vláda ve čtvrtek jedná o zpřísnění opatření. Ve hře je i velmi pravděpodobný nouzový stav, který by měl začít platit ještě dnes. Brněnská advokátka Vendula Zahumenská jásá, podle ní pokuty podle krizového zákona jsou nízké.

P*tomci. Nouzový stav? Od advokátky drsně zahřmělo
Foto: Archiv VZ
Popisek: Brněnská právnička, advokátní koncipientka Mgr. Vendula Zahumenská, Ph.D.

„Hurá, konečně nouzový stav! Pokuty budou zase normální,“ otitulkovala svůj čtvrteční blog o právu v nouzi advokátka. „Jééé, lidi. Konečně se nám zase nakupily hromady mrtvoláků na ulicích, nestačí ani mrazáky, špitály jsou přeplněné až po půdu zmírajícími uchrchlanci, nebohý personál padá vyčerpáním a děti obětavých sestřiček a lékařů, kteří se starají o těch pár tisíc lidí v nemocnicích po celé republice, nebudou mít ani Štědrý den, praktici se stále zapírají před nemocnými pacienty a neléčí je ani za živého boha a my jsme se nejspíš dočkali dalšího nouzového stavu. Já mám vysloveně radost a směju se,“ píše advokátka a vysvětluje, proč se jí zmocňují pocity radosti. Namísto Pandy a jejích šílených pokut se opět restauratéři a nikdo další prakticky nemusí bát. „Podle krizového zákona jsou totiž pokuty nízké. Žádné tři miliony, maximálně pár tisíc,“ vysvětluje a dodává, že v nouzovém stavu se nelze obracet na soudy, ale to není podle ní podstatné. „Pitomci z Nejvyššího správního soudu stejně nerozhodují ani teď, tak jaký v tom je rozdíl? Žádný,“ ostře si rýpla brněnská advokátka a poukázala na to, že tohle už spraví jen podvolení se sta procent občanů nebo revoluce. „Nevím, co z toho je pravděpodobnější. Ještě že mám ve špajzce zásoby na tři měsíce. Do jara snad vydržíme a pak se děj vůle boží,“ uzavřela.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Mikuláš Peksa, Ph.D. byl položen dotaz

USA

Vy opravdu myslíte, že USA jako velmoc zanikne? A kdo ji ve sféře vlivu podle vás nahradí? Čína, Rusko? To by přeci bylo ještě horší. Dost pochybuji, že by to mohla být Evropa nebo vy snad máte jiný názor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nevyměnili mu prášky?“ Kolář u Havla v ráži. Trump pro smích

22:22 „Nevyměnili mu prášky?“ Kolář u Havla v ráži. Trump pro smích

Prezidentův poradce Petr Kolář při debatě Knihovny Václava Havla ostře kritizoval vývoj ve Spojených…