Pačes z ČEZu šokoval v rádiu. Zůstal prý v dozorčí radě, protože poslal Babišovi knihu

01.07.2014 21:40 | Zprávy
autor: vam

Velmi překvapený byl z odpovědí předsedy dozorčí rady společnosti ČEZ Václava Pačese moderátor diskusního pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Martin Veselovský. Pačes totiž popíral kontakty s politiky. S ministrem financí Andrejem Babišem prý v životě osobně nemluvil, s Bohuslavem Sobotkou naposledy, když byl nynější premiér ministrem financí. Dozorčí rada přitom odráží zájmy státu, protože ten má ve společnosti ČEZ podíl 70 %.

Pačes z ČEZu šokoval v rádiu. Zůstal prý v dozorčí radě, protože poslal Babišovi knihu
Foto: Ondřej Vaněk
Popisek: Václav Pačes

Pačes popíral i další možné kontakty s politiky. Před několika dny bylo vyměněno v dozorčí radě ČEZu sedm z osmi jejích členů. Jediným, který zbyl z původní sestavy, byl nakonec právě Václav Pačes. Ten v pořadu ale poněkud překvapivě tvrdil, že sám nevěděl, jestli bude do dozorčí rady znovu zvolen. Přiznal, že ještě ráno před valnou hromadnou ČEZu se jednalo, kdo v dozorčí radě bude, nebo ne. „Já sám jsem nevěděl, jestli budu zvolen, nikdo z Ministerstva financí o tom se mnou nemluvil,“ uvedl Pačes.

Na poznámku Veselovského, že se říká, že se za setrvání Pačese v dozorčí radě postavil premiér Sobotka, Pačes odpověděl, že o tom nic neví. A že s Bohuslavem Sobotkou mluvil naposledy, když byl nynější premiér ministrem financí.

Nevěřím, že by se pode mnou kuly pikle

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Michal Zuna byl položen dotaz

Jednání o vydání Babiše a Okamury

Tvrdíte, jak jednání mandátového a imunitního výboru proběhlo věcně a konstruktivně. Můžete to rozvést? Mě by ta debata, kdy je už dopředu znám výsledek zajímala. A lze něco nazvat vůbec jednáním, natož konstruktivním, když víme, že k vydání nedojde? O čem se tak vlastně jednalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Takhle Fiala nadával „proruskému“ Václaváku. Usadilo to Rakušana

9:05 Takhle Fiala nadával „proruskému“ Václaváku. Usadilo to Rakušana

Ve sněmovně to vřelo i ve večerních hodinách. Místopředseda sněmovny a poslanec hnutí ANO Patrik Nac…