Pálení Koránu má pro konvičkovce nepříjemnou dohru. Bylo na ně podáno trestní oznámení

08.07.2016 20:35

Politik z hnutí Žít Brno Svatopluk Bartík má za to, že Martin Konvička a jeho souputníci to přehnali, když začali pálit stránky českého překladu Koránu před brněnskou mešitou. Podal proto trestní oznámení. Ačkoli se rozhodně nechce pasovat do role soudce, má za to, že Konvička a spol. překročili hranice svého už tak dost špatného vkusu.

Pálení Koránu má pro konvičkovce nepříjemnou dohru. Bylo na ně podáno trestní oznámení
Foto: David Daniel
Popisek: Iniciativa Martina Konvičky uspořádala v Brně "Ramadán po česku." Nechyběly spoře oděné dívky

Martin Konvička uspořádal před brněnskou mešitou tzv. ramadán po česku. Na akci se pilo pivo, vařil se vepřový guláš a atmosféru dotvářeli takřka nahé dívky, které se procházely po improvizovaném mole. Podle politika z hnutí Žít Brno má i Martin Konvička právo vyjádřit svůj názor, ale všechno má své meze. Konvička je prý překročil, když před muslimským svatostánkem pálil stránky českého překladu Koránu. Pálení knih podle Svatopluka Bartíka do civilizované společnosti nepatří.

„Trestní oznámení jsem podal podle paragrafu 355 trestního zákoníku (hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob – pozn. red.) za spálení pro muslimy posvátné knihy – Koránu. A to v kontextu řečí o tom, že naše kultura je hodnotnější než islámská, pronášených na provokativním shromáždění před mešitou. Myslím, že tím Konvička a spol. překročili meze svého velmi špatného vkusu do trestní sféry. Nicméně je věcí orgánů činných v trestním řízení, jak se s podnětem vyrovnají, já nejsem soudce,“ uvedl Bartík pro server Echo24.cz.

Celý text najdete zde

Pálením muslimské knihy se ovšem zabývá také radnice městské části Brno-střed. Zahájila kvůli tomu přestupkové řízení. Stojí za pozornost, že přehlídka dívek ve spodním prádle či dvoudílných plavkách byla na akci Ramadán po česku předčasně ukončena. Stalo se tak na pokyn tajemníka radnice Brno-střed Petra Štiky, jenž vyjádřil obavu, že by takováto přehlídka mohla pohoršit muslimské ženy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krach! Rada ČT hodila Dvořákovi rozpočet na hlavu. Info o dalším vývoji

18:18 Krach! Rada ČT hodila Dvořákovi rozpočet na hlavu. Info o dalším vývoji

RADA ČESKÉ TELEVIZE Drtivý úder schytal ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák na posledním leto…