Pan Šapitó, pojmenoval Ivan Langer amerického velvyslance. Kvůli čemu?

10.07.2015 9:05 | Zprávy

Seznam hrozeb pro naši svobodu a demokracii sepsal bývalý ministr vnitra za ODS a nyní předseda správní rady vysoké školy CEVRO Institut Ivan Langer. A zajímavě se zmínil i o americkém velvyslanci v Česku.

Pan Šapitó, pojmenoval Ivan Langer amerického velvyslance. Kvůli čemu?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer

Co Langerovi nejvíc vadí? Fízlovský registr bankovních účtů, buzerující elektronická evidence tržeb, slídící rozšíření pravomocí zpravodajských služeb, gumová trestnost údajné přípravy daňových trestných činů, obcházení právní úpravy používání operativní techniky policií, zneužitelná novela zákona o státním zastupitelství, udavačský zákon o tzv. prokazování původu majetku, kriminalizace (na státu nezávislého) výkonu advokacie, adorace růstu moci státu vůči jeho „zlotřilým občanům“ a k tomu všemu ještě „nelegální imigrant do každé rodiny“.

„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným,“ zkonstatoval vyjmenováním všeho Langer s tím, že když to člověk nevidí pohromadě, snadno ho to mine a on si neuvědomí, „o jak brutální útok na svobodu a soukromí jde“.

V komentářích následně jeho ironie pokračuje, kdy velvyslance USA Andrew Schapira nazývá panem Šapitó. „A pan Šapitó bojuje na své misi v Česku (při večeři v Čapím hnízdě) s korupcí,“ poukazuje na skutečnost, že Schapiro povečeřel s ministrem financí Andrejem Babišem na jeho soukromé farmě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Raketa posledního slova. Mezi Izraelem a Íránem by mělo být příměří

7:30 Raketa posledního slova. Mezi Izraelem a Íránem by mělo být příměří

Írán a Izrael se dočkají času velké lásky a prosperity, anebo toho hodně ztratí. Americký prezident …