Pane Grebeníčku, poraďte, jak udělat revoluci, psala zoufalá čtenářka. A poslanec odpověděl

23.01.2014 8:16

Poslanec KSČM Miroslav Grebeníček dostal na svém profilu na ParlamentníchListech.cz dotaz od čtenářky, která se nabízí, že by ráda přispěla k „revoluci“ a ptá se jej, co má dělat. Bývalý šéf komunistů poradil a podělil se o své zklamání, že takových lidí není více.

Pane Grebeníčku, poraďte, jak udělat revoluci, psala zoufalá čtenářka. A poslanec odpověděl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Grebeníček v poslanecké lavici

Anketa

Věříte nyní, na začátku roku 2014, že David Rath je vinen?

50%
50%
hlasovalo: 8151 lidí

Čtenářka na profilu na ParlamentníchListech.cz Grebeníčkovi píše, že delší čas neviděla jeho tradiční výraznou politickou aktivitu, a je to podle ní škoda. „Moc jste chyběl. Vaše síla, způsob a vše spojené s KSČM, je nenahraditelná, bez vás strana není tak silná,“ myslí si. Pak se dokonce nabízí, že sama ráda vypomůže. „Ráda budu něco obětovat, aby se lidu vedlo lépe. Jak lze svolat `revoluci`? Musíme se jim postavit,“ píše čtenářka, která už prý nechce jen plakat a lamentovat, ale netuší, co dělat.

Bývalý předseda KSČM v rozsáhlé odpovědi čtenářce radí, že pro začátek postačí, když si nenechá bez odporu líbit potlačování svých Ústavou zaručených základních práv. „Pro mnohé zaměstnance a obecně pro občany je dneska nesmírně obtížné najít alespoň základní odvahu upozornit zaměstnavatele nebo úředníky, ale i politiky, že se vůči nim dopouštějí porušování zákoníku práce a dalších předpisů,“ upozorňuje komunistický poslanec.

Fotogalerie: - Komunismus včera a dnes

V Břevnovském klášteře proběhla konference Komunis...
V Břevnovském klášteře proběhla konference Komunis...
V Břevnovském klášteře proběhla konference Komunis...
V Břevnovském klášteře proběhla konference Komunis...
V Břevnovském klášteře proběhla konference Komunis...
V Břevnovském klášteře proběhla konference Komunis...

Otázku a odpověď Miroslava Grebeníčka čtěte ZDE

Podle něj byli oslabeni někteří tradiční zástupci zaměstnanců, zejména odbory, kde se některé špičky nechaly „zkrotit“ pozicemi v dozorčích a správních radách. „Změnit ten asociální a jen formálně demokratický systém, kde fakticky rozhodují majetní a vlivní, korupčníci a klientelistické mafie domácí i zahraniční, to je možné jen neustálým tlakem a odporem zdola,“ doporučuje Grebeníček.

Lidé by se podle něj především neměli nechat podvádět prokapitalistickými médii, včetně veřejnoprávních. Proti miliardám, které mocní investují do reklamy, prý musí obyčejní lidé postavit především svou vlastní zkušenost.

Jen touto zkušeností podle Grebeníčka mohou lidé dospět k revoluční změně současného asociálního a korupčního kapitalismu. Minulé volby ale podle něj ukázaly, že vysoké procento lidí se stále nechává manipulovat a žije v iluzi, když po diskreditaci prokorupční pravice dá hlas raději miliardářovi.

Nešťastné čtenářce proto doporučuje, aby dávala ve svém okolí najevo, co si myslí, snažila se získat zkušenosti v odborech, v komunální politice, případně v jiných aktivitách, kde by mohla prosadit veřejný zájem. Jen tak prý nastaví zrcadlo současnému nespravedlivému režimu, který lidi zastrašuje, vyhazuje z práce a nechá okrádat. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

20:44 Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

„Když vás stáhnu z kůže, nikdo nepozná, kdo byl Rom, kdo Čech. Všude jsou chyby a nikdo není lepší,“…