Pane Křečku, co jste to zase udělal. Ombudsmanka Šabatová v novinách kárá svého kolegu, tentokrát má po boku posilu

01.10.2014 8:32

Stanislav Křeček si připsal další černý puntík u své nadřízené – veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové. Opět se veřejně pustil do komentování skutečnosti, v níž se jeho pohled rozchází s postojem ombudsmanky. Neučinil tak jako soukromá osoba, jak požaduje ombudsmanka, nýbrž jako její zástupce. A to Šabatovou nadzvedlo ze židle a na stránkách téhož deníku se jala uvádět věc na pravou míru.

Pane Křečku, co jste to zase udělal. Ombudsmanka Šabatová v novinách kárá svého kolegu, tentokrát má po boku posilu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Anna Šabatová

Stanislav Křeček publikoval ve čtvrtečních Lidových novinách článek, ve kterém z titulu zástupce ombusmanky kritizoval působení Agentury pro sociální začleňování v Duchcově mezi lety 2011 a 2012. Jeho počin ovšem neunikl veřejné ochránkyni práv Šabatové, kterou tímto Křeček nemile překvapil, jelikož její úřad prý nevede v agentuře žádné šetření, ani neeviduje žádnou stížnost. Šabatová se proto rozhodla uvést věci na pravou míru a na stránkách téhož listu v pondělí uveřejnila svoji reakci.

Mezi agendu Stanislava Křečka, kterou mu Šabatová po svém zvolení svěřila, se oblast sociálního vyloučení prý rozhodně nenachází. Do Duchcova navíc údajně jel její zástupce jako soukromá osoba, na osobní pozvání starostky. Výsledkem jeho jednodenní návštěvy je podle Šabatové výše zmíněný článek, který vrhá stín na pověst samotného úřadu. Ombusmanka se proto distancovala od vyjádření Stanislava Křečka a jeho tvrzení označila za soukromý názor, který nelze za žádných okolností spojovat s činností veřejné ochránkyně práv a její kanceláře.

Názorová bitka na pokračování

Nutno podotknout, že se nejedná o první spor mezi ombudsmankou a jejím zástupcem. Názorový nesoulad se mezi nimi objevil již na počátku roku, kdy Křeček k nelibosti Šabatové veřejně komentoval nepokoje na Ukrajině. Naposledy se jejich protichůdné postoje projevily v problematice nošení muslimského šátku ve školách. Ombudsmanka označila zákaz nošení šátku na zdravotnické škole v Praze za nepřímou diskriminaci, ale podle Křečka má škola právo určit, jak mají žáci při výuce vypadat. Šabatová časté názorové neshody se svým podřízeným sama o víkendu v rozhovoru pro MF Dnes potvrdila. Několikrát Křečkovi jeho chování údajně vytýkala, leč její slova zřejmě nepadla na úrodnou půdu.

Chabé znalosti, příště více času na studium 

Na kritický článek Stanislava Křečka o činnosti Agentury pro sociální začleňování v Duchcově zareagoval i její šéf Martin Šimáček. Ten zástupci ombudsmanky na komentářní straně LN doporučil, aby napříště studiu práce jeho organizace věnoval více času, neboť je prý z jeho článku patrné, že o ní ví pramálo, stejně jako o situaci v Duchcově.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To, co se děje v Brně, je strašné! Vstup do politiky oznámil právník, který se nebojí říkat, co si myslí. A hned přidal několik pikantností

17:05 To, co se děje v Brně, je strašné! Vstup do politiky oznámil právník, který se nebojí říkat, co si myslí. A hned přidal několik pikantností

Právník Tomáš Tyl se rozhodl vstoupit do světa aktivní politiky. Kromě toho, že chce měnit pořádky v…