Pane Okamuro, prasátka u mešit voliče neokouzlí. A buďte rád, že vás za to nebudou soudit, vzkazuje odborník na extremismus

04.01.2015 16:49 | Zprávy
autor: mp

Předseda Úsvitu přímé demokracie Tomio Okamura na sociální síti Facebook napsal, že by Češi měli chodit venčit vepře k mešitám v naší zemi a neměli by si kupovat kebab, protože tím podporují islamizaci naší země. Specialista na extremismus politolog Miroslav Mareš má za to, že nejednal v souladu se zákonem, ale stíhán zřejmě nebude. Zhodnotil také Okamurovy šance u voličů. Zabere na ně strašák islámu?

Pane Okamuro, prasátka u mešit voliče neokouzlí. A buďte rád, že vás za to nebudou soudit, vzkazuje odborník na extremismus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Politolog Miroslav Mareš ve vyjádření pro server iDnes.cz poznamenal, že Okamura u českých voličů spíše neuspěje, pokud vyzývá k venčení prasat před mešitami, protože naše společnost řeší důležitější problémy.

„Myslím, že to pro Okamuru zůstalo hlavním tématem, protože hlavní protikorupční rétoriku se stále daří obsazovat Babišovu hnutí ANO. Obě strany - ANO i Úsvit - jely na takové té protikorupční vlně minulého roku. Zatímco Babiš pokračuje v takové spíše středové politice, tak pro Okamuru zbylo toto místo. Je to pro něj jediná šance se profilovat. Ale ukazuje se, že to nefunguje," míní expert. Češi se totiž u voleb rozhodují spíše podle socioekonomických otázek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…