Pane Sobotko, sebevědomí není na místě. Malostranský korektor Miroslav Korecký posílá na sjezd ČSSD vážné varování

13.03.2015 9:09

Komentátor MF Dnes Miroslav Korecký se v dnešním vydání téhož deníku vyjádřil ke sjezdu ČSSD. Dle jeho názoru se nebude jednat o nic zvláště zajímavého, protože volba nového předsedy strany je předvídatelná. Za zajímavé na sjezdu považuje, když se se o post předsedy strany utkají dva kandidáti. Hlavní událostí sjezdu bude tedy volba místopředsedů strany a možné zvolení Jeronýma Tejce na tento post.

Pane Sobotko, sebevědomí není na místě. Malostranský korektor Miroslav Korecký posílá na sjezd ČSSD vážné varování
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Předloňský sjezd ČSSD v Ostravě

Dle Koreckého, který kromě komentování pro MF DNES provozuje například rubriku "Malostranské korekce" pro televizní politickou show 168 hodin, si vláda vede dobře a při posledních průzkumech jí roste podpora. Během svého působení neprošla žádnými většími aférami a ekonomika roste. Premiér Bohuslav Sobotka je dokonce druhým nejpopulárnějším politikem v České republice. Není tedy důvod pro změnu předsedy strany.

Má se podle Koreckého prý jednat o sjezd, ve kterém by mělo probíhat vše tak, jak si Sobotka naplánoval. Podle všeho nebude mít současný premiér protikandidáta na předsedu strany. Hlavní událostí ve sjezdu bude to, jestli bude zvoleno grémiem všech pět Sobotkou navrhovaných místopředsedů - Zaorálek, Starec, Hamáček, Marksová, Arnoštová a první místopředseda Chovanec. O pozici místopředsedy usiluje i Jeroným Tejc, který byl účastníkem jednání v Lánech, jež mělo sesadit Sobotku z čela strany.

Podle Koreckého bude na sjezdu zajímavé, zda bude Tejc zvolen na post místopředsedy, či vyhraje Sobotkova jednobarevná sestava jím navržená. Sobotka se prý snaží po lánském puči co nejvíce o minimalizování vlivu svých oponentů. Prezident Miloš Zeman je prý také překážkou a v Sobotkově zprávě stojí, že je škůdce ČSSD, proto ho ani nepozval na sjezd, napsal Korecký.

Korecký míní, že Sobotka během své vlády nebyl schopný upevnit a posílit pozici ČSSD v zemi. Hlavním problémem pro ČSSD nepředstavuje opoziční strana, ale její koaliční partner, hnutí ANO. Sobotkova strana je prý dnes jen středně silnou politickou stranou a potýká se s problémem nemožnosti nalákání nových voličů i přes její stěžejní rezorty práce, zdravotnictví a školství. Je tak jen ve stínu svého koaličního partnera. Otázkou tedy je, zda je sebevědomí Sobotky namístě.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ste

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Skončí podle vás válka na Ukrajině v roce 2023?

Dělá proto vůbec někdo něco - ano,závisí to hlavně na Rusku a Ukrajině, ale co proto dělají ostatní státy? Asi nejde ukrajinu vyzbrojovt do nekonečna, jednou zdroje dojdou a co bude pak? To podne do spárů Ruska? Snaží se tomu někdo zabránit? Já žádné takové snahy nevidím.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slibovali, slibovali. Ale pak to s Němci dopadlo jako vždycky. Špatná zpráva pro NATO

14:35 Slibovali, slibovali. Ale pak to s Němci dopadlo jako vždycky. Špatná zpráva pro NATO

Německo podle mluvčího kancléře Olafa Scholze nesplní cíl vydávat 2 % HDP na výdaje na obranu ani v …