Pane Zelený, raději už mlčte. Ministr zakázal šéfovi CERMATu mluvit o maturitách

14.05.2012 13:12

Ministr školství Petr Fiala se omluvil za chyby ve státních maturitách a nyní zakázal řediteli Cermatu Pavlovi Zelenému, který zkoušky připravuje, o průběhu mluvit.

Pane Zelený, raději už mlčte. Ministr zakázal šéfovi CERMATu mluvit o maturitách
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Fiala, exministr školství

"Pan Zelený dostal zákaz se k maturitám vyjadřovat," potvrdila serveru iDNES.cz mluvčí resortu Kateřina Savičová. Mluvčí Cermatu Petr Habáň její slova potvrdil: "Míč je na straně ministerstva, pan ředitel má zákaz se k maturitám vyjadřovat. Jediné, co smíme říkat je, že letošní studenti určitě nebudou oproti loňským maturantům poškození," řekl serveru iHNED.cz Habáň.

Lehčí verze zase moc lehká

Věří, že vyhodnocené maturitní testy i s výsledkovým klíčem, centrum v úterý podle původního předpokladu zveřejní. Kromě studentů, kteří si stěžovali, že na vyšší úroveň testu z matematiky neměli dost času, a že příklady byly náročné, se začínají ozývat i další maturanti. Tvrdí, že podobně na tom byl i test z angličtiny a češtiny.

Naopak studenti, kteří si zvolili základní, tedy lehčí formu matematiky, byli spokojeni. "Bylo to velmi jednoduché, dokonce zkoušku asi na dvojku by zvládla bez přípravy i sestra, která studuje na gymnáziu druhým rokem," prohlásil maturant Tomáš Koula z Gymnázia Kladno.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemane, přiznej, s kým se stýkáš. Piráti a STAN chystají změnu

11:24 Zemane, přiznej, s kým se stýkáš. Piráti a STAN chystají změnu

Konečně projednat zákon o lobbingu – to chtějí prosadit Piráti a Starostové na páteční mimořádné sch…