Pane řediteli Dvořáku, odstupte. Internetem letí petice kvůli prezidentské cenzuře

29.11.2014 15:05

Nespokojenost s tím, jak Česká televize plní své poslání pravdivě, vyváženě a objektivně informovat, neustále sílí. Lidé se spojují na internetu a kvůli poslednímu „průšvihu“ ČT vznikla nová petice. Za prokazatelnou cenzuru projevu prezidenta republiky požaduje okamžité odstoupení jejího generálního ředitele Petra Dvořáka.

Pane řediteli Dvořáku, odstupte. Internetem letí petice kvůli prezidentské cenzuře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák

V petici se píše, že Česká televize, kterou Petr Dvořák řídí už tři roky, se dopustila cenzury projevu prezidenta Miloše Zemana, když z něj vystřihla jméno kontroverzního miliardáře Zdeňka Bakaly.

„Cenzura ve státoprávní televizi je zcela skandální počin, pro který neexistuje omluva a který v nás, televizních divácích a plátcích daní, z nichž žijete, vyvolal zděšení,“ uvádějí autoři.

Celý text petice ZDE:

„My, televizní diváci, máme oprávněné obavy, že nešlo o jediný případ cenzury. K cílenému ovlivňování veřejného mínění skrze cenzory může docházet denně,“ píše se dále.

Vzhledem k tomu, že cenzura je podle petentů zcela neslučitelná s demokracií, která je základním principem této společnosti, žádají od Petra Dvořáka okamžitou rezignaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…