Paní topková Pekarová to říká zcela otevřeně... Zkušený Ondřej Neff rozkrývá, o co jde spolku SPOLU

07.02.2021 11:56

Představitelé menších politických stran většinou vítají rozhodnutí Ústavního soudu ČR ve věci volebního zákona a prohlašují, že chtějí nastavit spravedlivější volební zákon. Spisovatel Ondřej Neff s nádechem ironie napsal, jak bude tato spravedlnost vypadat. A obul se přitom především do TOP 09 a její předsedkyně Markéty Pekarové Adamové.

Paní topková Pekarová to říká zcela otevřeně... Zkušený Ondřej Neff rozkrývá, o co jde spolku SPOLU
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Ústavní soudci rozhodli, že není spravedlivé, pokud hnutí ANO stačí k zisku jednoho poslaneckého mandátu 19 tisíc hlasů, zatímco hnutí STAN potřebovalo u posledních voleb k témuž 43 tisíc hlasů.

A předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) hned přišel s nápadem, že Ústavní soud sice zrušil bonus pro vítěze, ale vítěz by měl stejně nějaký bonus dostat.

Soud také zjednodušil cestu koalic do Sněmovny, když zrušil 2členným koalicím povinnost získat alespoň 10 % hlasů a u 3členných koalic dokonce 15 %. Menší strany, které tolik volaly po zrušení této diskriminace, teď přicházejí s nápadem i tak koalicím ztížit vstup do Sněmovny. Podle Neffa chtějí všechno nastavit tak, aby samy do Sněmovny prošly, ale aby bouchly dveřmi před nosem koalici Trikolóry a Soukromníků. Aby jim třeba tato koalice nesebrala hlasy.

V této souvislosti Neff v textu na serveru Neviditelnýpes.cz rýpl především do předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové.  

„Předáci SPOLU teď usilovně přesvědčují veřejnost, že jeho smysl zůstává – jeho zájmem je Antibabiš. Úplně bezelstně to dává najevo paní topková Pekarová. Cíl je zvítězit nad Babišem, opakuje Pekarová, kudy chodí. Volič nad tím může kroutit hlavou a pomyslí si to, co Cimrman, když mu Čechov prozradil, že píše drama Dvě sestry: Není to málo, Antone Pavloviči? Není to málo, jenom porazit Babiše?“ táže se Neff.  

„Cílem politického snažení by přece mělo být prosazení programu, jak vést zemi k prosperitě, klidu a duchovnímu rozvoji. Volič se bude před volbami ptát sdružení SPOLU: Jaký postoj má SPOLU ke vstupu do eurozóny? Jak vnímá snahy o zavedení jednotné evropské daně? Směřujeme k evropské federaci? Jak se dívá na příchod statisíců migrantů, zejména pak z oblastí ovládaných fanatickou náboženskou ideologií? Jaká je jeho energetická politika, chce pokrýt plochu Česka soláry a na volných místech postavit větrníky, nebo spíše sází na jádro? Takových otázek je mnoho. Ne každého zajímají všechny. Ale aspoň jedna z nich každého. Takže společný program Porazit Babiše...“ rozvedl spisovatel svou myšlenku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

22:17 CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

„Je evidentní, že peníze na Svědectví, na československý exil, na všechny ty knihy a časopisy posíla…