Panuje strach: Putin nám zřejmě brzy ukáže, kdo je tady šéfem

12.08.2016 6:47

„Putin nám zřejmě brzy ukáže, kdo je tady šéfem,“ uvádí server Britské listy překládající The Guardian. Všímá si totiž údajné současné invaze na Krym, jež by Moskvě přinesla velký politický prospěch – poukázala by na slabost a neschopnost Západu.

Panuje strach: Putin nám zřejmě brzy ukáže, kdo je tady šéfem
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin, prezident Ruské federace

Anketa

Doporučili byste Vladimiru Putinovi zaútočit na Ukrajinu?

10%
90%
hlasovalo: 4537 lidí

„Situace na Krymu vypadá nebezpečně. Ruská výzvědná služba FSB konstatovala ve středu, že na Krymu neutralizovala řadu útoků ozbrojených Ukrajinců. O několik minut poté obvinil Vladimír Putin kyjevskou prozápadní vládu, že si zvolila namísto míru teror. Rusko tajně přesunuje už delší dobu vojenská vozidla na Krym, který Putin anektoval na jaře roku 2014,“ seznamuje se situací server. Bývalý švédský premiér Carl Bildt tvrdí, že se Rusko připravuje k nové invazi. Ukrajina navíc dodává, že údajné spiknutí je čirým výmyslem FSB.

Zajímavé bezesporu je, že i předchozí invaze se odehrávaly během olympijských her. Invazie do Gruzie se uskutečnila v roce 2008 po Pekingu, invaze na Ukrajinu v roce 2014 po zimních olympijských hrách v Soči. 

Původní text ZDE.

„Letos v létě pro Putina hrají ještě další faktory. Prezidentské volby ochromují Spojené státy a republikánský kandidát Donald Trump naznačil, že jako americký prezident uzná ruskou anexi Krymu. Zdá se, že Trump moc netuší, kde vlastně Ukrajina je. Evropa je mezitím v chaosu v důsledku britského hlasování pro brexit a v důsledku pokračující uprchlické krize,“ poznamenává server. 

Možné jsou prý nyní tři scénáře – buď Putin bude žádat kvůli nejnovější krizi o zrušení sankcí, nebo připravuje omezenou vojenskou invazi na vytvoření bezpečnostního koridoru, či dokonce i něco většího. Spekulace se dotýkají například pozemního koridoru, který by spojil separatistický Doněck a Luhansk právě s Krymem. Hovořilo se i o myšlence Novoruska, jež by spojilo jižní regiony Ukrajiny a jihovýchodní regiony, kde se hovoří rusky.

„Pozemní koridor by byl atraktivním řešením dnešních problémů Krymu,“ dodává server s tím, že by toto jistě bylo také pomstou za skandál ohledně dopingu a za mezinárodní pokusy zakázat ruským atletům přístup na olympijské hry. „Putin bere sport velmi vážně. Zpráva organizace WADA o dopingovém programu ruské vlády byla prezentována v Rusku jako západní spiknutí. Putin nám zřejmě brzo ukáže, kdo je tady šéfem,“ uzavírá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bojím se msty. Mladík práskl dveřmi Babišovi, nyní promluvil

16:43 Bojím se msty. Mladík práskl dveřmi Babišovi, nyní promluvil

Karlovarské listy přinesly rozhovor s dvacetiletým Karlem Skotákem. „Znám ty lidi a je pravda, že se…