Papaláš, udeřil na Michala Haška jeho volební protivník

27.09.2016 9:31

Proti jihomoravskému hejtmanovi Michalu Haškovi (ČSSD) vystupuje velmi ostře. Aby také ne, je lídrem konkurenčního hnutí ANO v následujících krajských volbách. Řeč je o Bohumilu Šimkovi. Ten nyní vystoupil v pořadu DVTV.cz Martina Veselovského.

Papaláš, udeřil na Michala Haška jeho volební protivník
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Jihomoravský hejtman Michal Hašek

Současný ředitel městské policie považuje Haška za největšího konkurenta. „Po volbách ale budeme určitě mluvit se všemi stranami. Nejvíce tomu rozumí Starostové, kteří se potýkají s běžnými problémy. Se sociálními demokraty budeme ale rovněž jednat, součástí vyjednávacího týmu i koalice však nesmí být Michal Hašek,“ řekl Šimek. Haška totiž označuje za lháře a bezcharakterního člověka. Dle svých slov jej zná dlouhá léta.

„Michal Hašek v roce 2008 byl jiný, než jak se chová teď,“ zmínil Šimek, který pro Haška čtyři roky pracoval. „Stal se z něj papaláš,“ dodal. Chová se prý arogantně, především k veřejnosti a k partnerům. Sám Šimek chce do politiky vnést kulturu. „Mám pocit, že se vytratila,“ řekl. 

Video najdete ZDE.

Své Šimek následně sdělil i ke kauze neexistující tiskové mluvčí Lucie Proutníkové. Posléze se ukázalo, že jde o lobbistku Janu Mrencovou. „Vím, že si u Jany Mrencové Michal Hašek objednal nadstandardní služby v oblasti PR,“ podotkl k tomu Šimek s tím, že i on sám byl agenturou, jež patří Mrencové, školen. „Sám vidíte, že nejsem politik a mediální svět mi není tak blízký. Určitě bych toto nedělal. PR věci si platit z peněz kraje není podle mého názoru správné,“ dodal.

Následovala i diskuze o migrační krizi. „Migrační krize je zcela jistě velkým nebezpečím pro Českou republiku a pro celou Evropu. V současné době však ten problém nevidím, uprchlíků tu prochází velmi málo. Na druhou stranu musím říct, že jsme kousek od Rakouska, Rakousko je tranzitní zemí,“ sdělil Šimek. Paradoxní je, že otázka bezpečnosti a migrační krize je jednou z priorit programu hnutí v krajských volbách. „Situace se vyvíjí,“ vysvětloval Šimek.

Posledním tématem byla privatizace zdravotnických zařízení, kterou nehodlá Šimek dopustit. „Devět jihomoravských nemocnic privatizovat nebudeme,“ řekl důrazně Šimek, jenž je na kandidátce hnutí ANO nestraníkem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus st.: Majdan na Václavském náměstí! Nelze mlčet. Děsí mě to

10:55 Klaus st.: Majdan na Václavském náměstí! Nelze mlčet. Děsí mě to

Jako „pokus o pražský majdan“ nazval někdejší prezident Václav Klaus demonstrace na Václavském náměs…