Papírové kupony na MHD jsou podle primátorky Prahy jen záložní řešení

24.01.2015 11:40

Tiskem papírových kuponů na MHD se Praha pouze jistí pro případ, že jí dojdou licence na výdej nových karet Opencard. Zbývá jich zhruba 60.000. Město se tak chce vyhnout situaci, že by muselo pod časovým tlakem kupovat licence nové, sdělila dnes ČTK primátorka Adriana Krnáčová. Mluvčí firmy eMoneyServices, která vlastní práva k Opencard, Martin Opatrný ale už v pátek řekl, že garantovat případný souběh obou systémů bez dohody s EMS není možné.

Papírové kupony na MHD jsou podle primátorky Prahy jen záložní řešení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr pražské kandidátky Adriana Krnáčová

"Ubezpečuji všechny stávající držitele Opencard, že pro ně se vůbec nic nemění. Případné změny se v budoucnu dotknou výhradně nových klientů, a to pouze za předpokladu, že dojdou ty licence, které má město k dispozici," uvedla Krnáčová. Podle zástupců dopravního podniku vystačí zbývajících 60.000 licencí minimálně do konce prázdnin.

Primátorka míní, že je zbytečné vyvolávat paniku o přechodu na papírové kupony: "Nadále platí to, co jsme s kolegy deklarovali. Papírové kupony nejsou komplexním řešením, které bychom chtěli brzy představit, nýbrž záložním," podotkla. Pokud by licence pro výdej karet Opencard došly, muselo by město podle ní kupovat nové v jednacím řízení bez uveřejnění.

Opatrný v pátek upozornil, že by Praha byla prvním městem na světě, které se po úspěšném zavedení elektronického odbavování vrátí k papírovým kuponům. Kritiku si vedení města vysloužilo i od opozice. "Jedná se o nejhorší možné řešení, které nás vrací do minulosti," řekl předseda pražské ODS Filip Humplík.

Opencard řeší bez výsledků už několik reprezentací

Situaci kolem projektu Opencard, který Prahu vyšel na minimálně 1,35 miliardy korun, bez výsledku řešilo již několik politických reprezentací. Sama primátorka v prosinci loňského roku tvrdila, že řešení situace představí do Vánoc. Koalice ale dosud žádné nepředložila.

Kartu Opencard, která slouží především jako tramvajenka, si dosud vyzvedlo asi 1,2 milionu cestujících. Deset minulých radních za TOP 09 a ODS kvůli projektu čelí obvinění. Spor Prahy a EMS řeší soud.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr, čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

22:28 Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

Poslanecká sněmovna nominovala na udělení vyznamenání Za zásluhy ke sblížení Čechů a sudetských Němc…